Już po nokautach! Kto w występach na żywo?

 

28 występów jednego wieczora- tylko w The Voice of Poland. Dawka talentu przerosła najśmielsze oczekiwania, tak trenerów, jak i widzów przed telewizorami. Tak oto wielu znakomitych wokalistów, których chcielibyśmy usłyszeć w kolejnym etapie, niestety zostało odesłanych do domu. Pozostało ich szesnaścioro!

 

Pierwsza zaprezentowała się przed nami drużyna Tomsona i Barona. Mimo bardzo dobrych występów odpadli: stylowa Agata Gołemberska po zaśpiewaniu piosenki Amy Winehouse „You Know I’m No Good”, rockowa Dominika Chmielińska w piosence „Winna” Agnieszki Chylińskiej oraz Damian Kikoła z piosenką „Should I Stay Or Should I Go” zespołu The Clash.

Chłopaki z Afromental byli bardziej przychylni dla: wystrzałowej Jeleny Matuli, która zmiotła scenę utworem „Addicted To You” Aviciego, Łukasza Łyczkowskiego mierzącego się z legendarnym „Snem o Victorii” Dżemu, Magdaleny Janickiej w popowej odsłonie Jessie J „Domino” oraz tej, która zmusiła Andrzeja Piasecznego do owacji na stojąco- Sabiny Mustaevy, która zaprezentowała „Halo” Beyonce i to właśnie tę czwórkę zabrali do odcinków na żywo!

Marysia Sadowska pożegnała się z: bezbłędną, idącą jak burza przez program Małgorzatą Hodurek, która zaśpiewała „One And Only” Adele, robiącą duże postępy Dominiką Pruchnicką, która zaprezentowała utwór Edyty Górniak „Nie Proszę O Więcej” oraz Volodymyrem Borovskyim z piosenką „Like I’m Gonna Lose You” Meghan Trainor.

Szczęśliwcami, którzy wystąpią za tydzień w odcinkach na żywo są: pewna siebie Asia „Azjja” Mądry z piosenką Ani Dąbrowskiej „Nigdy Więcej Nie Tańcz Ze Mną”, Magdalena „Meg” Krzemień, która wyszła z opresji w piosence „Za Późno” Kayah, Brian Fentress, który zauroczył piosenką „All Of Me” Johna Legenda oraz dziewczynę o niesamowitym głosie, ukradzioną od Michała Szpaka- Maję Kapłon, która zaprezentowała utwór „Jak Rzecz” Kasi Kowalskiej.

Z drużyną Andrzeja Piasecznego musieli pożegnać się: zabawowa Emilia Lech z piosenką „Shake It Off” Taylor Swift, wesoła Weronika Szymańska z utworem Urszuli „Na Sen” oraz facet stworzony do wielkich piosenek- Piotr Kwiatkowski, który wybrał utwór Michaela Boltona „When A Man Loves A Woman”.

W programach „live” wystąpi Martyna Pawłowska, która, o ile dotrze do finału, dostanie od Andrzeja Piasecznego nagrodę Fryderyka. Zaśpiewała utwór Rihanny „Love On The Brain”. U boku Martyny wystąpi trzech panów: mega pozytywny Michał Szczygieł, który wziął pod warsztat utwór Marka Grechuty, w aranżacji Kamila Bednarka „Dni, których nie znamy”, chłopak z gitarą- Dave Adamashvili, który zaprezentował utwór grupy Pink Floyd „Wish You Were Here” oraz jedyny wokalista, który „wycisnął” łzy Marysi Sadowskiej- Artur Wołk-Lewanowicz w piosence „7 Years” Lukasa Grahama.

Ostatnią drużyną, która zaprezentowała swoje popisy wokalne, była drużyna Michała Szpaka. Trener nie oszczędził: młodej Kamili Kiecoń w piosence Sylwii Grzeszczak „Flirt”, charakterystycznej Patrycji Ciborowskiej w piosence grupy Gossip „Get A Job”, oraz skradzionego od Andrzeja Piasecznego- Krzysztofa Płonki z utworem „Wonderwall” zespołu Oasis.

Do programów na żywo dostali się więc najlepsi z najlepszych: nastolatka o anielskim głosie- Magdalena Dąbkowska, która zaśpiewała utwór Natalii Kukulskiej „Dłoń”, mama drużyny- Aga Dębowska z piosenką „Co Mi Panie Dasz” zespołu Bajm, rodzynek w drużynie- Jacek Wolny w piosence „Creep” Radiohead oraz różowowłosa nimfa- Marta Gałuszewska, która po raz kolejny wzięła na warsztat piosenkę Eda Sheerana- tym razem „Give Me Love”.

 

Za sobą mamy więc zatem trzęsienie ziemi, i jak u Hitchcocka- napięcie będzie tylko rosło! Kto wystąpi najlepiej pod presją kamer i skradnie serca widzów przed telewizorami? Wszystkiego dowiemy się już w najbliższą sobotę.

CIEKAWOSTKA

W żadnej edycji programu, w odcinkach na żywo nie występowało tylu uczestników pochodzących spoza granic naszego państwa. W tej edycji będzie ich czworo. Sabina, Jelena, Dave i Brian odpowiednio pochodzący z Uzbekistanu, Łotwy, Gruzji i Stanów Zjednoczonych.

Po więcej informacji zapraszam na stronę oficjalną programu:

https://voice.tvp.pl/

Podziel się swoją opinią ;)