Klub Studio — muzykoholiczny rozkład jazdy na kwiecień | Karaś x Rogucki

Kwiecień, kwiecień… co dla nas szykujesz? Nie jest to banalne pytanie, bo Klub Studio szykuje dla nas bardzo sowitą wiosenną wyprawkę. Podczas tej podróży będziecie mogli doświadczać wlotów i uniesień z Kwiatem Jabłoni, Mery Spolsky, Fisz Emade Tworzywo czy z Karasiem w towarzystwie Roguckiego.

03/04/2024 Kwiat Jabłoni Nasze Ulubione Kluby

W kwietniu Kwiat Jabłoni zagra sześć koncertów w Krakowie, Łodzi, Warszawie Gdańsku i Toruniu. Będzie to rozgrzewka przed rozpoczynającym się sezonem festiwalowym, ale i jedyna w tym roku szansa na tak kameralne spotkanie z zespołem. Po doskonale przyjętej trasie halowej Kasia z Jackiem chcieli wrócić na chwilę do miejsc, które, jak sami wskazują, mają dla nich wyjątkowe znaczenie. Czy to ich jedyne ulubione kluby?

W 2023 roku zespół otrzymał dwie nagrody publiczności – Złotego Bączka (Pol’and’Rock Festival) oraz Bursztynowego Słowika (Top of the Top Sopot Music Festival). Kwiat Jabłoni wystąpił na wszystkich znanych polskich festiwalach, a w 2024 będzie miał szansę oczarować publiczność podczas Colours of Ostrava w Czechach. Jak się okazuje, Klub Studio to jeden z ich ulubionych klubów, dlaczego więc nie wybrać się to na wydarzenie, drogie Krakusy? Bilety od 159 zł. Więcej info: klik. (sold out!)

05/04/2024 FISZ EMADE TWORZYWO Ballady i Protesty

Po dwóch latach od premiery płyty Ballady i Protesty nadszedł czas na koncertowe pożegnanie się z tym albumem. FISZ EMADE TWORZYWO to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2002 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip-hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. A żeby Was trochę bardziej przekonac pragniemy przedstawić jak było na ich koncercie ponad rok temu, również w Klubie Studio:

Więcej informacji na temat koncertu: klik. Bilety rozpoczynają się od 89 zł.

6 i 8/03/2024 PRO8L3M PROXL3M TOUR

Aż dwa koncerty i aż dwa SOLD OUTY. Jubileuszowy album PRO8L3Mu pokrył się złotem w 24 godziny od startu przedsprzedaży. “PROXL3M” w specjalnej wersji preorder dalej można zamówić w przedsprzedaży na stronie pro8l3m.pl. Autorką załączonego zdjęcia jest Gosia Turczyńska, a tłem obraz Mateusza Kubiaka, który stanowi także element oprawy graficznej okładki. Za oprawę odpowiedzialni są Filip “Rybskie” Popik oraz Mateusz Kubiak. Teledysk do utworu “Mayday” powstał na podstawie filmu “Love Machines” w reżyserii Michała Materny. Bolesna ironia pozornie frywolnego tła klubowego zestawiona z brutalnymi konsekwencjami próby doścignięcia nadmiernie rozpędzonego życia dogłębnie zilustrowała tematykę utworu. Dzięki temu zarówno “Love Machines” jak i “Mayday” zyskały nowe oblicza, pogłębiając w sobie prawdę o mrocznych iluzjach życia oraz emocjonalnych rollercoasterach ich bohaterów. Więcej info: klik i klik. (sold out!)

12/04/2024 KARAŚ I ROGUCKI ATLAS ISKIER

KARAŚ/ROGUCKI ogłaszają wydanie trzeciego, ostatniego albumu, który zamyka ich muzyczny tryptyk o miłości. “Atlas Iskier” ma swoją premierę w 2024 roku, a pierwszym wstępem jest wydanie coveru kultowego utworu “Zaopiekuj się mną” zespołu Rezerwat dnia 4 listopada. Drugi singiel zespołu, “Houston”, jest już autorskim utworem z udziałem Ofelii, i został wydany 8 grudnia. W albumie “Atlas Iskier” miłość nie jest już postrzegana jako lekarstwo czy ratunek, lecz jako ucieczka przed samotnością, opowiadana w kontekście desperacji i prób zapełnienia pustki. Muzycznie krążek kontynuuje wcześniejsze wątki, ale jest odbierany jako znacznie bardziej mroczny.

Otwiera go cover “Zaopiekuj się mną”, co wprowadza narrację albumu. Mimo że KARAŚ/ROGUCKI nie wypowiadają się bezpośrednio o końcu, atmosfera pożegnania jest wyczuwalna. Wątki rozstania, podsumowania i zamknięcia istotnej muzycznej historii staną się kluczowe w nadchodzącym projekcie. Bilety od 99 zł. Więcej info: klik.

13/04/2024 2TM2,3 SVRSVUM CORDA

Zespół 2 Tm 2,3, potocznie zwany „Tymoteuszem” został założony w 1996 r. przez muzyków, których łączy wiara w Jezusa Chrystusa. Osobowości muzyczne: Licy, Maleo, Budzego czy Stopy sprawiły, że grupa od razu stała się legendą polskiej sceny muzycznej. Mieszanka metalu, rocka i reagge sprawiła, że stali się prekursorami tzw. „rocka chrześcijańskiego” w naszym kraju. Wyróżnia ją także równoczesna gra na dwa zestawy perkusyjne. W roku 1999 otrzymali Fryderyka w kategorii: Album roku – hard & heavy. Obecnie wracają z nowym albumem zatytułowanym Sursum Corda na który składa się 12 premierowych utworów. Więcej info: klik. Bilety od 85 zł.

18/04/2024 Mery Spolsky EROTIK ERA TOUR

Mery Spolsky – pisze teksty, zamienia je w piosenki i prowokuje… głównie do myślenia. Od kilku lat mocno zaznacza swoją obecność na polskiej scenie muzycznej. Performerka, piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która jak mało kto potrafi bawić się słowami, artystka o wyrazistym wizerunku i osobowości, którą pokochały tysiące fanów, którzy sami siebie nazywają Ludźmi Spolsky. Słynie z bardzo energetycznych koncertów i odważnych stylizacji. A EROTIK ERA TOUR wręcz kipie tą odwagą. Zapraszamy zatem na jej wiosenny koncert w stolicy małopolski, a przy okazji, do lektury naszej recenzji. Więcej informacji o koncercie: klik. Bilety zaczynają się od 99 zł.

Mery Spolsky ze swoim powiększonym o perkusje składzie zagra promujące nowy materiał single – „SUKA” i „MARIA PRZED OŁTARZEM” oraz premierowo pozostałe utwory z nadchodzącej płyty. Nie zabraknie także ulubionych przez Ludzi Spolsky hitów z poprzednich albumów „Miło było Pana poznać” i „Dekalog Spolsky”.

20/04/2024 PUNKY REGGAE LIVE – FINAŁ TRASY! FARBEN LEHRE, GUTEK, LENIWIEC, THE BILL, AKURAT, ZENEK KUPATASA

Już niedługo ukażą się w jubileuszowej odsłonie trasy PUNKY REGGAE live 2024. Dokładnie 20 lat temu, w 2004 roku ruszyła w Polskę pierwsza edycja PRlive. W związku z powyższym chcemy, aby przyszłoroczne koncerty były z jednej strony kolorową podróżą sentymentalną w przeszłość, a z drugiej stały się przyjemną ucztą dla ucha i ducha jej uczestników. Tym razem na jednej scenie, po wielu latach, spotkają się trzy kapele, które znacząco zapisały się w historii trasy, a mianowicie wiecznie młodzi gospodarze z FARBEN LEHRE, którzy specjalnie na PRlive 2024 szykują kilka niespodzianek oraz wyjątkową setlistę, zasłużona, od lat będąca w świetnej formie koncertowej formacja The BILL i jako trzecia, zawsze optymistycznie nastawiona, mocno energetyczna, tudzież pracowita ekipa spod szyldu LENIWIEC. Więcej informacji o finale: klik. Bilety od 100 zł.

21 i 22/04/2024 KAZIK Weekend z Kazikiem / Kazik & Kwartet ProForma

Z uwagi na problemy zdrowotne weekend z Kazikiem zahaczy również o poniedziałek, ale czy stanowi to problem? To tylko okazja do świętowania dłuższego weekendu! Kazik Staszewski, ikona polskiej sceny muzycznej, szykuje wyjątkową koncertową niespodziankę dla swoich fanów. Artysta aż dwa razy, dzień po dniu, wystąpi na naszej scenie! W niedzielę 21 kwietnia zaprezentuje się solowo w ramach projektu KAZIK, a w poniedziałek zaśpiewa z poznańskim Kwartetem ProForma. Z tej okazji można kupić bilet pojedynczy lub karnet na WEEKEND Z KAZIKIEM! Kazik i Kwartet ProForma sięga wielu lat wstecz. Historia tej kolaboracji sięga roku 2012, gdy Kwartet zaprosił Kazika Staszewskiego-wokalistę zespołu Kult, do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów. Ten, również w zamierzeniu jednorazowy projekt, zaowocował opracowaniem wspólnego programu koncertowego złożonego z piosenek Taty oraz kilku piosenek Kazika, rzadko bądź nigdy nie-wykonywanych na żywo, kolejnymi koncertami w tym składzie, a ostatecznie powołaniem do życia pełnoprawnego projektu Kazik & Kwartet ProForma. Koncert 21.04.2024 więcej informacji: klik, koncert 22.04.2024: klik. Karnet na dwa dni: klik.

25/04/2024   Glenn Hughes 50 YEARS BURN ALBUM TOUR 2024

Glenn Hughes, brytyjski muzyk, znany głównie jako członek kultowego zespołu Deep Purple, pojawi się w kwietniu na dwóch koncertach w Polsce jako część trasy upamiętniającej 50-lecie albumu “Burn”! Jako wokalista, basista i kompozytor, Hughes zyskał status legendy dzięki swojej pracy od końca lat 60. Występował najpierw w zespole Trapeze, a następnie dołączył do Deep Purple w latach 70. (zastępując Rogera Glovera), zanim rozpoczął solową karierę. Jego wkład jest doceniany na całym świecie, czego dowodem są m.in. wprowadzenie Deep Purple do Rock and Roll Hall of Fame w 2016 roku oraz ogromne zainteresowanie jego koncertami. W 2009 roku Hughes, wraz z Joe Bonamassą, Derekiem Sherinianem (klawiszowcem z Dream Theater) oraz Jasonem Bonhamem (synem Johna Bonhama z Led Zeppelin), utworzył rockową supergrupę Black Country Communion. Bilety od 159 zł. Więcej info: klik.

26/04/2024 LORD OF THE LOST

Reprezentanci Niemiec w konkursie Eurowizji – Lord Of The Lost przyjadą do Polski z najnowszym albumem “Blood & Glitter”.  Skąd to zauważenie i zachwyt zespołem? Chodzi w końcu o niezwykle przebojowy, marszowo-industrialowy metal po gotycku z żelaznym riffem i trafnie dobranymi pojedynczymi melodiami klawiszy.Więcej info o wydarzeniu: klik. Bilety od 109 zł.

fot. Klub Studio

Podziel się swoją opinią ;)