Kortez królem tegorocznych festiwali

Kortez to absolutny fenomen ostatnich czasów na polskim rynku muzycznym. Od premiery jego debiutanckiego alubumu “Bumerang”, który sprzedał się w ilości ponad 60 000 egzemplarzy, pokrywając go jednocześnie podwójną platyną minęły ponad dwa lata. Najnowsza płyta “Mój dom” w trzy miesiące od premiery pokryła się platyną a obie trasy promujące ten krążek zostały prawie w pełni wyprzedane.

Wypełnione po brzegi największe sale koncertowe w kraju sprawiły, że Kortez podczas sezonu letniego nie ma co narzekać na nudę. W jego plenerowym kalendarzu termin goni termin, a organizatorzy największych polskich festiwali nie wyobrażają sobie imprezy bez muzyka. Dotychczas ogłoszono jego udział w aż sześciu tego typu wydarzeniach, a to i tak nie koniec, gdyż wiele dat jest zarezerwowanych a na szczegóły wciąż czekamy. Póki co artysta wystąpi:

25.05 – SOPOT HIT FESTIWAL – Sopot

16.06 – CO JEST GRANE 24 FESTIVAL – Warszawa

15.07 – JAROCIN FESTIWAL – Jarocin

22.07 – EDISON FESTIVAL – TASTE THE MUSIC – Baranowo 

29.07 – POWIDZ JAM FESTIWAL – Powidz

17-18.08 – OLSZTYN GREEN FESTIVAL – Olsztyn

Mimo, że koncert plenerowe dopiero nabierają rozpędu a Kortez wciąż kontynuuje trasę klubową, artysta ma już na swoim koncie występ na świeżym powietrzu podczas Enea Spring Break w Poznaniu (czytaj więcej) oraz podczas wielkiej majówki we Wrocławiu.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/kortezjazzboy/

www: http://www.jazzboy.pl/

Podziel się swoją opinią ;)