Kortez zapowiada album koncertowy

“Intro” oraz “Chodź na chwilę” to przedpremierowe nagrania, które otwierały jesienno-zimowe koncerty. Film zapowiada również drugi koncertowy album Korteza zatytułowany “Sold Out 2019 / 2020”.

“Nie planowaliśmy wydania płyty koncertowej ani realizowania filmu. Braliśmy pod uwagę nagranie kilku nowych piosenek, które zostały na tej trasie przedpremierowo zagrane i dlatego nagrywaliśmy koncerty. Ale po drodze okazało się, że powstały nowe aranże niektórych starych numerów, a parę zapomnianych i mniej eksploatowanych piosenek dostało drugie życie dzięki temu, że wzięliśmy je na warsztat w nowym, 6-osobowym składzie. Postanowiliśmy to wydać.” – Kortez

Koncertowej płycie towarzyszyć będą obrazki z trasy, które również powstały spontanicznie. “Na paru koncertach kilku znajomych rejestrowało w zasadzie to, co im się podobało bez szczególnego celu – tak zebraliśmy dużo materiału, którym też chcieliśmy się podzielić. A, że zastała nas wszystkich na świecie wyjątkowa sytuacja, pomyśleliśmy, że taki zestaw wspomnień dobrze nam zrobi” – dodaje artysta.

Koncertowyalbum Korteza ukaże się w pierwszej połowie czerwca. W sprzedaży dostępny będzie w Oficjalnym Sklepie Internetowym Jazzboy: www.sklepjazzboy.pl.


Kortez to jeden z najpopularniejszych artystów rodzimej sceny muzycznej. Ile koncertów by nie zagrał, wciąż będzie mało, o czym boleśnie przekonali się fani, którym mimo ponad 60 koncertów na ostatniej jesienno-zimowej trasie KORTEZ PRZEDPREMIEROWO nie udało się zdobyć biletów. Te rozeszły się w mgnieniu oka, chociaż niektóre miasta miały po cztery wydarzenia.

Tym którym się udało zdobyć wejściówki mieli okazję poznać najnowsze utwory artysty jeszcze przed ich premierą. Zupełnie nowa odsłona artysty – bardziej dynamiczna i elektoniczna – zyskała uznanie wiernych fanów podsycając zniecierpliwienie przed wydaniem nowego albumu. Na osłodę oczekiwania Kortez opublikował wersję live jednego z nowych utworów – “Cierpliwości”.


Zajrzyj po więcej:
FB: https://www.facebook.com/kortezjazzboy/
Instagram: https://www.instagram.com/kortez_z/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCimvmT1AvCCZ0tbQpvAHphg

Podziel się swoją opinią ;)