Łódzka Wytwórnia zaprasza na koncert duetu Matylda / Łukasiewicz

Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz już w sobotę (21 października 2023 r.) wystąpią na wspólnym koncercie w łódzkiej Wytwórni

W 2022 Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz zmierzyli się ąz tematem przemijania, śmierci i żałoby na płycie Polskich Znaków. Matylda użyczyła swoich umiejętności wizualnych (teledyski) oraz wokalnych. Teraz kontynuują współpracę we dwójkę, mają gotowy album.

“Razem zastanawiamy się, jak się żyje kobiecie i mężczyźnie we współczesnym świecie, pełnym oczekiwań i społecznej presji. Zwykłe życie, niezwykła forma.” – Matylda/Łukasiewicz.

Radka znamy doskonale z zespołów Pustki czy Bisz/Radex, ale także pisania dla innych m.in. Brodki, Artura Rojka, Piotra Zioły. Matylda to dobrze znana kreska Instagrama, która otwiera oczy i konfrontuje Polaków z tematem niewygodnym.

Kilka miesięcy temu skutecznie zwrócili na siebie uwagę pierwszym utworem “Matka” – piosenką wyrazistą i odważną, oprawioną filmowym teledyskiem. Została bardzo dobrze przyjęta i pnie się w górę list przebojów (1 miejsce na liście Radia 3/5/7), zdobywając coraz więcej odbiorców.

Duet ma na koncie występy m.in. na  Męskim Graniu i Olsztyn Green Festival. Aktualnie jest w trakcie trasy koncertowej po Polsce, promującej ich najnowsze osiągnięcia muzyczne.

Już 21 października artyści zaprezentują swój materiał podczas koncertu w łódzkiej Wytwórni. Podczas występu z pewnością nie zabraknie ich najbardziej znanych utworów, takich jak: “Nudny rok”, “Mężczyźni”, czy najbardziej z nimi kojarzonej “Matki”. Start koncertu o godz. 20.00.

Podziel się swoją opinią ;)