Ludowe brzmienia od Cleo — Karminowe usta

Cleo, za sprawą Karminowych Ust, przenosi nas w magiczny świat tradycji i obrzędów, wprowadzając w wir tanecznych rytmów, które uwalniają zmysły i skocznie witają nadejście lata

Co by się stało, gdyby znów połączyć twórczość Cleo z ludowymi europejskimi akcentami? My Słowianie wiemy, że nie ma co gdybać, pozostaje posłuchać nowego utworu o zgrabnym tytule Karminowe Usta, który miał premierę 2 czerwca.

Nowy singiel oraz towarzyszący mu teledysk są mocno inspirowane muzyką ludową. W utworze Cleo gra ona główny motyw przewodni; słyszmy o Nocy Kupały, a także specyficznych, typowo słowiańskich rytualnych akcentach. Cleo przenosi nas w magiczny świat tradycji i obrzędów, wprowadzając w wir tanecznych rytmów, które uwalniają zmysły i skocznie witają nadejście lata. Jak wypowiada się Cleo na temat tego folkowego utworu?

Gdybym mogła nadać kolor najgorętszym uczuciom i emocjom, byłby to kolor karminowy. “Karminowe usta” to pełna żaru opowieść o uczuciach towarzyszących ludziom podczas świętowania Nocy Kupały. Utwór i teledysk inspirowany muzyką ludową i melodiami polskimi — ukraińskimi i białoruskimi przeniosą Was w magiczny świat dawnych rytuałów. Zabieram Was do tańca, uwalniającego wszystkie zmysły na powitanie lata. Dajcie się ponieść muzyce, która drzemie w nas od pokoleń.

CLEO

Karminowe Usta to kolejny krok w artystycznej podróży Cleo, w której eksploruje różnorodne brzmienia i inspiracje. Singiel jest dostępny na wszystkich platformach streamingowych. (klik)


Cleo to ceniona polska wokalistka, autorka tekstów i producentka muzyczna. Jej twórczość cechuje się oryginalnym stylem i niesamowitą ekspresją artystyczną. Cleo zdobyła popularność dzięki takim hitom jak Za Krokiem Krok, Zabiorę Nas i N-O-C, jak również kultowe My Słowianie. Artystka stale poszukuje nowych ścieżek muzycznych i inspiracji, przekraczając granice gatunków i tworząc niepowtarzalne utwory.

Podziel się swoją opinią ;)