Maja Laura z najnowszym utworem „Kamienny las”

Maja Laura

Maja Laura to pianistka i kompozytorka, a do tego rockowa buntowniczka, wokalistka, autorka tekstów oraz producentka. Ma wiele muzycznych twarzy, ponieważ kocha muzykę w różnych postaciach. W zeszłym roku wydała własnym sumptem debiutancką płytę Bardo, którą niektórzy dziennikarze nazywali najlepszym debiutem tego roku (m.in. Jarosław Szubrycht, Gazeta Wyborcza). Uczyła się u Włodzimierza Nahornego, Sławka Jaskułke i Pawła Mykietyna. Córka legendy polskiego rocka Krzysztofa Jaryczewskiego (Oddział Zamknięty). W ostatnich latach członkini zespołu Ścianka. Właścicielka studia nagraniowego Maja Laura Studio i wytwórni Maja Laura Records.

Maja Laura od lat zaangażowana jest również w działalność dobroczynną, w ostatnich latach prezeska Fundacji Efektywny Altruizm (polska gałąź międzynarodowego ruchu społecznego Effective Altruism). 

Po zeszłorocznym wydaniu debiutanckiego albumu “Bardo”, Maja Laura nie zwalnia tempa i już niebawem 28 lipca światło dzienne ujrzy jej trzeci po Stali i Przemocy singiel Kamienny las, którym artystka zapowiada kolejny album. 

Maja Laura – Kamienny las (feat. Piotr Cisak & Figger) (źródło: Maja Laura Records)

Singiel Kamienny las to osobiste wspomnienie o związku pełnym toksycznych zależności, o wyborze między sobą, a kimś i o budowaniu swoich granic (symbolizuje je tytułowy kamienny las). Klimat, o którym mowa obrazuje głównie konkretne rytmiczne brzmienie (Piotr Cisak – elektronika) i słowa, chwilami bardzo dosłowne. Przy produkcji utworu wziął również udział Figger, z którym Maja Laura obecnie przygotowuje debiut w postaci EP. Za warstwę wizualną (animację i okładkę) odpowiada Martyna Kowalczyk.

Podziel się swoją opinią ;)