“… mamy nadzieję, że znajdą się osoby, którym nasza muzyka się spodoba.” – rozmowa z Bloo Crane

Zapraszamy do lektury wywiady z zespołem Bloo Crane. Duet właśnie świętuje premierę debiutanckiego albumu.


Jak powstał zespół? Jaką muzykę grają? Jacy artyści mieli na Nich największy wpływ? Tego i wiele więcej dowiecie się z zapisu naszej rozmowy.

Polecamy!


Dwóch młodych gniewnych się spotkało i postanowiło robić własną muzykę… Opowiedzcie nam, jak powstało Bloo Crane.

Krzysztof: Poznaliśmy się przez naszą wspólną znajomą jakoś w drugiej połowie 2016 roku, Michał chciał ze mną coś nagrać, i tak też zrobiliśmy; powstały wtedy nasze dwa pierwsze utwory: Come Closer i Trouble In Paradise. Chyba obaj byliśmy zadowoleni z wyników naszej współpracy i mimowolnie zaczęliśmy pracować nad kolejnymi numerami, chociaż wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że będziemy współtworzyć zespół Bloo Crane.

Klasyfikacja muzyki w nazwy, to profanacja – ot takie moje skromne zdanie – zgodnie z tym, co piszecie na swoim profilu Facebook, gracie mix house’u oraz electropopu. Którzy artyści stanowią dla Was największą inspirację?

Krzysztof: Trudno chyba tak jednoznacznie kogoś wskazać jeśli chodzi o nasze inspiracje. Już na początku naszej współpracy okazało się, że słuchamy zupełnie odmiennej muzyki, ale ci artyści oraz artystki, którzy łączą nasze muzyczne światy to na pewno Charli XCX, Disclosure i Rosalia.Wymieńcie 3 albumy, które najbardziej ukształtowały Was muzycznie.

Krzysztof: Na pewno te 3 przychodzą mi teraz do głowy: DJ Lycox – Sonhos & Pesadelos, Animal Collective – Merriweather Post Pavillion, Moderat – Moderat, choć tak naprawdę pierwszą płytą, którą byłem na maksa zajawiony to był debiut Arctic Monkeys!

Michał: Jeżeli chodzi o mnie to na pewno Destiny’s Child – “Destiny Fulfilled”, The Black Eyed Peas – “Elephunk” i “Back To Basic” Christiny Aguilery.

Tworzycie autorskie kompozycje, ale gdyby przyszło Wam zrobić cover, to która piosenka poszłaby jako pierwsza na warsztat?

Krzysztof: Zawsze chciałem zrobić własną wersję jakiegoś utworu Stromae, ale do tego Michał musiałby śpiewać po francusku, nie wiem co on na to… (śmiech).

Michał: Myślę, że mogłoby być ciężko (śmiech). Natomiast rozmawialiśmy kiedyś o tym i z tego co pamiętam ja wspominałem o Mura Masa & Charli XCX – “1 Night” , ale równie dobrze mogłaby być to jakakolwiek piosenka Charli XCX albo Lorde.

O czym najchętniej piszecie w swoich utworach?

Michał: Odpowiadam za warstwę liryczną i głównie piszę o uczuciach i doświadczeniach z mojego życia. Staram się aby te teksty były szczere i prawdziwe. Chciałbym, aby ktoś kto słucha naszych piosenek mógł utożsamić się chociaż jedną z nich.

Szerszej publiczności daliście się poznać m.in. grając u boku Darii Zawiałow. Sama miałam okazję Was posłuchać podczas jej koncertu w Łodzi. Rozgrzewka publiczności przed występem gwiazdy, to trudne zadanie?

Krzysztof: Ogromnie trudne. Mieliśmy okazję dzięki My Name Is New zagrać parę koncertów w zeszłe wakacje, ale prawdziwa szkoła i to w takim trybie mocno przyspieszonym to te koncerty, które graliśmy przed The Dumplings i Darią Zawiałow. Wcześniej graliśmy koncerty, na które przychodziło od paru do maksymalnie stu osób. A tu musieliśmy rozgrzać czasem nawet dwa tysiące osób przed koncertem głównym. Czasem nam się to udawało lepiej, czasem gorzej, ale już czujemy o wiele większą pewność na scenie i wierzymy, że to doświadczenie w przyszłości będzie procentować!

31 lipca świętowaliście premierę swojego debiutanckiego krążka – to także moje urodziny, przypadek? Nie sądzę! ? … ale do rzeczy. Jakie to uczucie, kiedy na rynku ma się ukazać Was pierwszy album? Więcej w tym strachu, podniety, czy może to ulga, że w końcu to macie za sobą?

Krzysztof: Ojej, wszystkiego najlepszego! Z jednej strony czujemy ogromną ekscytację, z drugiej strony jesteśmy bardzo ciekawi jak publika zareaguje na nasz debiut. Włożyliśmy w stworzenie tego albumu mnóstwo pracy i mamy nadzieję, że znajdą się osoby, którym nasza muzyka się spodoba.Na krążku znajdą się utwory, których możemy słuchać obecnie na Waszym kanale YouTube, czy będzie to całkiem nowy materiał?

Krzysztof: W przeważającej większości to będzie dotychczas niepublikowany materiał, natomiast te utwory, które są na YouTubie i również znajdą się na Bloo Feelings w odświeżonych wersjach to Trouble In Paradise oraz Head In The Sky.

Wracamy do normalności. Kiedy i gdzie będziemy mogli Was posłuchać w najbliższym czasie?

Krzysztof: Nie znamy jeszcze daty, ale bardzo chcielibyśmy zagrać nasz koncert w Krakowie, w końcu tutaj to wszystko się zaczęło, a na razie mieliśmy okazję do zaprezentowania swojego materiału tylko w ramach supportów.

Pierwsze koty za płoty, jak to mówią. Premiera w lipcu, koncerty piętrzą się w głowach i kalendarzach, ale co dalej? Nowe piosenki, urlop na Seszelach, czy praca u podstaw, by dotrzeć do publiki poza granicami naszego kraju?

Michał: Do urlopu na Seszelach jeszcze trochę (śmiech). Czeka nas jeszcze dużo ciężkiej pracy, mamy jakieś tam swoje plany i marzenia, ale na razie nie będziemy ich zdradzać. Skupiamy się na tym co dzieję się teraz i zobaczymy jak to wszystko się potoczy.

Podziel się swoją opinią ;)