Misia Furtak prezentuje klip do piosenki „Jest z Nami”

Misia Furtak

Misia Furtak to kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka i basistka. Razem z zespołem Tres.B laureatka Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna i Fryderyka w kategorii debiut roku. Solowo jako Misia Ff uhonorowana nagrodą miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Współpracowała m.in z kwintetem Wojtka Mazolewskiego przy albumie Chaos pełen idei, który otrzymał status złotej płyty. Z Piotrem Kalińskim (Hatti Vatti) tworzy duet Ffrancis. Wiosną 2018 ukazał się ich album Off the Grid. W 2019 Misia Furtak wydała wyprodukowany przez siebie album Co przyjdzie?, który znalazł się w zestawieniach najlepszych płyt roku „Tygodnika Polityka” i „Gazety Wyborczej”. Zagrała kilkaset koncertów w Europie i Japonii, u boku takich artystów jak m.in The National, TV On The Radio, Jamie Lidell, Spiritualized, i innych.

Jest z Nami to drugi po Energii nowy singiel Misi Furtak, który zapowiada premierową płytę artystki. W teledysku do utworu wystąpiła, m.in. Eliza Rycembel. Oto, co w informacji prasowej na temat nowego utworu mówi Krzysztof Kwiatkowski:

Zima zaskoczyła w tym roku nie tylko drogowców. Także jednego z największych miłośników „białego szaleństwa” w Polsce. I kiedy wisi nad nami trzecia fala epidemii […], on zapewne wygląda smutno przez okno, marząc o dobrze wyratrakowanym stoku. On, czyli prezydent. Jeszcze żadne wydarzenie w kraju nie przeszkodziło mu w zimowym urlopie. Nie odebrało mu tej chwili, kiedy po zejściu z wyciągu zakłada gogle, przeciera z szybki parę i zaczyna szusować na ostrych krawędziach nart. Misia Furtak, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, ma nadzieję, że i epidemia koronawirusa nie pokona pasji polityka z Krakowa […], że w sprawnym slalomie ominie zamknięte restauracje, wyludnione hotele i nieczynne kioski. Bo przecież tak bardzo teraz nam potrzeba mądrych przywódców wsłuchanych w zdanie ekspertów. Autorytetów wiodących społeczeństwo we właściwą stronę. Wzorów do naśladowania. Tylko czy wszyscy w dobie pandemii są w stanie docenić idealny ślizg carvingowych nart?

Sama Misia o teledysku mówi tak:

Bardzo lubię ten klip. Udało nam się uchwycić zarówno satyrę, zawartą w tekście, jak i delikatną mądrość tych, których prezydent, jak napisał Krzysiek Kwiatkowski, „omija w sprawnym slalomie”. Siostrzeństwo, bliskość, rytuały – to daje nam moc. Katarzyna Szugajew wymyśliła dla nas piękną choreografię, m.in. powtarzający się w klipie ruch palcem, którym rysujemy w powietrzu trasę narciarskiego zjazdu. Jednocześnie jest to gest niezgody, tak jak piosenka „Jest z nami” to mój wyraz sprzeciwu wobec sposobu, w jaki władza traktuje kobiety, mniejszości i wszystkich, którzy się z nią nie zgadzają. Moje współ-wiedźmonarciarki są twarde i delikatne, magiczne i komiczne, subtelne i zadziorne. Ogromnie się cieszę, że udało nam się zrealizowac ten pomysł z tak znakomitą ekipą. To, że powstał to w ogromnej mierze zasługa reżysera, Wojtka Warzywody.

Sprawdźcie, jak prezentuje się puchowo-śnieżny klip do nowego singla:

Misia Furtak – Jest z Nami (źródło: Misia Furtak)


Facebook: Misia Ff

Instagram: Misia Furtak

YouTube: Misia Furtak

WWW: Misia Furtak

(fot. materiały promocyjne)

Podziel się swoją opinią ;)