Znamy uczestników i skład sędziowski Red Bull 3Style 2018

Red Bull 3Style to wyjątkowe zawody, w którym startują setki DJ-ów z całego świata walczących o miano najlepszego imprezowego specjalisty. W nadchodzącym roku światowy finał zawodów odbędzie się w Krakowie w dniach od 7 do 11 lutego. Uczestniczyć będzie w nim dwudziestu siedmiu DJ-ów, a oceniać ich będzie śmietanka współczesnej tanecznej sceny klubowej. 


Red Bull 3Style to nie tylko prestiżowe zawody DJ-skie. To globalna platforma, umożliwiająca publiczne zaprezentowanie swoich umiejętności, wymianę doświadczeń oraz przeżyć. Dzięki nim najbardziej utalentowani DJ-e mają szansę na zdobycie tytułu Mistrza Świata i rozwój kariery. Red Bull 3Style powstał w 2007 roku w Kanadzie i od tego czasu nieprzerwanie gromadzi wokół siebie oddane środowisko słuchaczy i twórców. Marka ta słynie z sygnowania sobą najgorętszych imprez i przyciąga setki osób lubiących dobrą zabawę na wysokim poziomie. W 2018 roku Red Bull 3Style przejmie stolicę Małopolski.


Zasady zawodów Red Bull 3Style są proste. Uczestnicy muszą przekonać do siebie nie tylko wymagających sędziów, ale i zgromadzoną publiczność. Każdy grający ma na to zaledwie piętnaście minut, a zagrany przez niego set musi być zróżnicowany i składać się z minimalnie trzech gatunków muzycznych. Jury ocenia występ na czterech płaszczyznach: oryginalności, umiejętności, selekcji muzycznej oraz reakcji publiczności.


W tym roku młodych adeptów DJ-ingu oceniać będą wyjątkowe osobistości świata muzyki. W jury zasiądą DJ Jazzy Jeff (amerykański DJ i producent, kultowa postać międzynarodowej sceny hip-hop i R&B, współpracujący z aktorem Willem Smithem), Nina Las Vegas (pochodząca z Australii DJ-ka, producentka, założycielka labelu NLV Records), Skratch Bastid (kanadyjski DJ i producent, znany ze swoich niepowtarzalnych umiejętności scratchowania i miksowania, od lat związany z zawodami Red Bull 3Style), DJ Craze (pochodzący z Nikaragui DJ, trzykrotny mistrz DMC World DJ Championships, który jako jedyny na świecie zdobył ten tytuł trzy razy z rzędu) oraz DJ Nu-Mark (doskonały turntablista, kolekcjoner winyli, jego kolekcja liczy ponad trzydzieści pięć tysięcy płyt, a jego sety przepełnia miłość do muzyki hip-hop).


Już za parę tygodni do Krakowa przybędą wyjątkowi DJ-e, zwycięzcy lokalnych finałów Red Bull 3Style. W ciągu ostatnich miesięcy Red Bull 3Style zwiedził ponad dwadzieścia cztery kraje, by znaleźć tych najbardziej zaskakujących. W Krakowie usłyszymy zatem pochodzącą z Francji DJ EMI, reprezentanta Holandii DJ IRIE, Czecha DJ Roxtara, pochodzącego ze Szwajcarii DJ Dr. Fad-R, Włocha DJ Damianito. Z Tajlandii przyjedzie Whatdatfrog, z Tajwanu DJ Afro.H.A., z Korei Południowej DJ Emess, z Japonii DJ Rina, z Meksyku DJ Jimmix, Filipiny reprezentować będzie DJ Inbutuin, Indonezję DJ Talisa, Azerbejdżan Tim, Brazylię DJ Marquinhos Espinosa, Chile DJ Diego Zapata, Kanadę DJ Cam B, Libię DJ Beats, Niemcy DJ Remake, Republikę Południowej Afryki Ryan The Dj. Do finału dzięki otrzymaniu dzikich kart zakwalifikowali się także DJ Beast Mode z Australii, DJ Cross z Belgii oraz DJ Jus-Jay z Barbadosu.


Zaś w barwach polskich zaprezentuje się DJ 69Beats, który zwycięstwo wywalczył w Warszawie we wrześniu tego roku. DJ 69Beats po raz drugi występuje w finale Red Bull 3Style. O tytuł Mistrza Świata rywalizował już w Chile w 2016 roku.


Zajrzyj po więcej:

Red Bull 3Style na Facebooku

DJ 69Beats na Facebooku


DJ 69Beats, fot. Paweł Zanio

Podziel się swoją opinią ;)