[NOWE TWARZE] Psychohardpop powstał w Łodzi za sprawą zespołu PANIE

Panie

PANIE to trio z Łodzi, wykonujące psychohardpop – gatunek muzyczny, który powołali do życia po to, by samemu dyktować warunki w swojej twórczości.


Na pierwszym miejscu stawiają słowa. Nie uciekają od znaczeń i kontrowersji. PANIE piszą i śpiewają po polsku. Słowa za każdym razem ubierają w dźwięki szyte na miarę. Na pierwszy ogień nagrywają dwa single: “Chodźmy na wojnę” i “Masarz serca”. Nagrania realizuje Paweł Cieślak z łódzkiego Hasselhoff Studio. PANIE już wtedy wiedzą, że to z nim będą chcieli nagrać długogrającą płytę. Tak też się staje.Psychohardpop to bezkompromisowa wyprawa w odmęty absurdu. Hipnotyczne melodie, pulsujący rytm, charyzmatyczny wokal i teksty, które wwiercają się w czaszkę i serce. To muzyka dla odważnych, którzy nie boją się mroku i szaleństwa – definicja zespołu.


Debiutancki album “Pies Baskerwilów” już wkrótce ujrzał światło dzienne za sprawą niezależnej krakowskiej wytwórni i agregatu twórczego “sztuka na wynos”. Na wyprodukowanej przez Cieślaka płycie w przejmującej balladzie “Kewin uciekaj” pojawia się zjawiskowa Iza Lach.Koncerty PANIE uświetnia wizualnie Beata Krzempek, utalentowana animatorka z PWSFTviT, która przygotowała dedykowane wizualizacje. Premiera widowiska “Pies Baskerwilów” odbyła się na scenie łódzkiego Teatru Muzycznego.

PANIE zostali także docenieni przez Katarzynę Nosowską i Piotra Metza, jako zwycięzcy Festiwalu Młodych Talentów 2019 w Szczecinie.


PANIE to trzech mężczyzn:

Erdman – śpiewa, pisze teksty i gra na gitarze. To klasycznie wykształcony wokalista, śpiewak operowy. Na co dzień solista Teatru Muzycznego w Łodzi.

Graczyk – pisze teksty i gra na basie. Zawodowo opowiada historie, pisze gry wideo.

Patolski – gra na perkusji. Jest muzykiem z powołania. Sprawuje pieczę nad miliardami w instytucji finansowej.


Zobacz więcej:

Facebook

You Tube