NOWE TWARZE | Szklane Domy

Synth pop już na dobre zagościł w sferze muzyki, jest to nowofalowa odmiana popu, która rozpieszcza uszy szeroko-wykorzystanymi syntezatorami wszelkiej maści oraz rozmaitymi efektami dźwiękowymi. Dziś ma premierę debiutancki singiel Nastrój atramentowy nowego duetu muzycznego, o charakterystycznej nazwie Szklane Domy.

Analizując nazwę nowej grupy muzycznej nie sposób nie skojarzyć jej z literackimi korzeniami, które zakotwiczone są w klasycznej powieści politycznej Stefana Żeromskiego – Przedwiośniu. Tak samo i tu, Szklane Domy próbują, za sprawą swoich brzmień, wtłoczyć w swoją muzykę pewne idylliczne brzmienia. Słychać tu nie tylko wcześniej wspomniany synth pop, ale również domieszkę indie elektroniki oraz muzyki altermatywnej.

Krakowski duet składa się z zupełnie nowej postaci na polskiej scenie muzycznej, jaką jest Nikola Łeppek (wokalistka, autorka tekstów), a także znanego już ze współpracy z zespołem Waluś Kraksa Kryzys, byłego basisty – Bartosza Jędreckiego (muzyka, produkcja). Jest to połączenie gwarantujące przyjemne doświadczenia, łączące wrażliwość Nikoli i wieloletnią fascynację Bartka alternatywną muzyką elektroniczną. Za Nastrój atramentowy odpowiada również producent Marcin Giza oraz Łukasz Kastelik. W rezultacie, ich muzyka jest z jednej strony niepokojąca, a z drugiej taneczna. Nasycona emocjami, ale i pełna swobody.

Nastrójcie się w sposób atramentowy! ✒️

fot. Wanesa Kidacka

Podziel się swoją opinią ;)