„Pomiędzy nami” – nowy singiel Marii Niklińskiej

Maria Niklińska

Maria Niklińska, aktorka, wokalistka, songwriterka tym razem nagrała piosenkę, której bliżej do klimatów rockowych i alternatywnych. Do utworu powstał też niezwykle pasujący do treści teledysk.

Maria Niklińska jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie i Circle in the Square Theatre School. Była nominowana do Złotej Kaczki za rolę w „Czarnym” Dominika Matwiejczyka. Za piosenkę „Na północy” dostała nagrodę na festiwalu Rockstars w Katowicach.

Jejnowy singiel „Pomiędzy nami” opowiada o relacji z drugą osobą, radzeniu sobie z chłodem, samotnością czy burzliwym związkiem, ale też odkrywaniem samego siebie.

Artystka przyznaje, że „podobno podczas bycia z drugą osobą, dowiadujemy się najwięcej… o sobie. O tym, czego chcemy, czego się boimy, o czym marzymy. Nieprzypadkowo mówi się, że druga strona może być naszym lustrem. A to wszystko co nas irytuje, drażni czy niepokoi, to nasze własne fobie czy lęki.

„Pomiędzy nami” zapowiada drugą płytę Marii Niklińskiej pt. „Marlen”, który ukaże się w 2022 roku. Przed jego premierą Artystka zapowie ją jeszcze kolejnymi singlami. Dlatego mocno polecamy śledzenie jej na social media!


Moje ulubione frazy to „pomiędzy nami oddechy miast” – pisząc te słowa myślałam fizycznie o oddechach ludzi spragnionych powietrza, przestrzeni, miłości – szczególnie teraz w czasach pandemii, który pokazał nam tak wiele o nas i naszych relacjach. Niektóre związki przetrwały tę próbę, przy innych okazało się, że „przymus bycia razem na tej samej przestrzeni pokazał, że naprawdę nie znamy się…”. Bardzo ważna jest również symbolika pokazana w teledysku. „Pomiędzy Nami” nawiązuje do stylistyki rockowej i lat 80tych oraz mojego ukochanego Grzegorza Ciechowskiego dlatego teledysk staraliśmy się utrzymać w takim surowym klimacie, a Warszawa z jej architekturą z lat 50tych świetnie się do tego sprawdziła Maria Niklińska

Podziel się swoją opinią ;)