RAT KRU zapowiadają nowy album „Winogrady”.

rat kru

RAT KRU czyli szalony elektroniczno-rap-rave’owy duet z Poznania, ogłosili datę premiery następcy „Roku Szczura” – album „Winogrady” ukaże się 21 lutego 2022 nakładem wytwórni Kayax. 

Na albumie znajdzie się dziewięć autorskich kompozycji w stylu tzw. betonowej samby, częściowo znanych już z koncertów i opublikowanych wcześniej klipów oraz „ratowa” wersja „Alei Gwiazd”, słynnej kompozycji Romualda Lipko i Marka Dutkiewicza, znanej z wykonania Zdzisławy Sośnickiej, tu z gościnnym udziałem Iwony Skwarek (ex – Rebeka, Shyness, Iwona Skv.) Na płycie nie zabraknie też innych gości: Mery Spolsky, Paprodziad, Rau Performance. 

Odpowiedzialny za warstwę muzyczną Rat One gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a Winogradzki Las maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Duet przeszedł długą drogę od tzw. digital dancehall po rave, rap i trash pop. „Winogrady” to bezkompromisowe zanurzenie w stylistyce lat 90-tych i inteligentny, przewrotny ego trippin, okraszony porcją niesamowitych producenckich zabiegów i nieskrępowanej kreacji.

Tytuł płyty jest hołdem dla dzielnicy Poznania

Winograd dzielnica w której wychowali się tworzący RAT KRU – Witek (Rat One) i Paweł (Winogradzki Lew), gdzie mieszkają, mają swoją siedzibę do produkcji oraz… kawałek boiska koszykarskiego. Ale nie tylko. W wersach „Alei Gwiazd” (premiera singla w streamingach oraz klipu – 17 lutego 2022) pada sformułowanie: „dzielnica królów”: wg. kronikarza Thietmara to właśnie na terenie dzisiejszych Winograd (graniczą z Ostrowem Tumskim), Piastowie Mieszko I i Bolesław Chrobry spędzali czas polując i ćwicząc się w fechtunku.

Płyta jak z lat 90.

„Płyta napisana i nagrana w niepewnych czasach ma nieść siłę i nadzieję kolejnym pokoleniom. Nawiązuje do klasyki polskiej piosenki, żeby odważnie postawić pytanie o przyszłość. Bohater winogradzkich utworów próbuje odzyskać swoją tożsamość, wyrwać się z sideł krwiożerczego kapitalizmu, poczuć się niezależny i silny w otaczającym świecie, przyjrzeć drzewom, grzybom, żyć zgodnie z rytmem ziemi. Warstwa muzyczna kipi energią, która wybuchając raz za razem, przypomni nam kim naprawdę jesteśmy”.

Tracklista płyty przedstawia się następująco:

1. Punk Kru
2. SOS
3. Go Rat Kru
4. Drzewa (feat. Paprodziad)
5. Leniwy lew
6. DMT (feat. Rau Performance)
7. Grzyby (feat. Mery Spolsky)
8. Cienie
9. 7 Rano
10. Aleja Gwiazd (feat. Iwona Skv)


Media:

FB: https://www.facebook.com/ratkru

IG: https://www.instagram.com/ratkrumusic/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.