Premiera urodzinowego albumu od BOKKA – BOKKA HITS 10

W tym roku zespół BOKKA postanowił uczcić 10 urodziny współistnienia, tworząc specjalne wydawnictwo z udziałem 10 gości. Zespół postawił na autorską selekcję, zapraszając artystów, których talent robi na nich ogromne wrażenie. W ten sposób powstał album BOKKA HITS 10.

BOKKA od 10 lat serwuje nieszablonowe podejście do wizerunku. Skład zespołu owiany jest skrzętnie utrzymywaną tajemnicą. Ich występy zawsze są żywiołowymi koncertami, a także woltami stylistycznymi — od nostalgicznego debiutu zauważonego przez Pitchfork, poprzez energetyczny album Don’t Kiss And Tell, po kosmiczny Life On Planet B, na apokaliptycznym Blood Moon kończąc. Zespół ma na koncie również 3 nominacje do Fryderyków, a jego twórczość polecało wiele zagranicznych mediów.

Niebanalne podejście do tworzenia wizerunku i muzyki, wykorzystywanie nietuzinkowego, często składającego się z przypadkowych przedmiotów instrumentarium, szybko stało się znakiem rozpoznawczym BOKKI. Potencjał grupy błyskawicznie dostrzeżono poza granicami kraju, co skutkowało zagraniem na scenach najważniejszych imprez w Europie, m.in. brytyjskiego The Great Escape, czeskiego Colours of Ostrava, niemieckiego Reeperbahn czy holenderskiego Eurosonic, a następnie w klubach w Brukseli, Pradze czy Budapeszcie. Mamy nadzieję, że ich kariera nie zwolni, a wymiar osiągnie jeszcze bardziej światowe odcienie! Na płycie pojawiają się nowe głosy, których raczej po pseudonimach nie odszyfrujecie. Za to ich głos! To już inna sprawa. 🙂 BOKKA HITS 10 będziecie mogli posłuchać w serwisach streamingowych: klik. A tymczasem zachęcamy do nabycia preorderu w formie fizycznej — klik. W każdym najdrobniejszym aspekcie ich twórczości dowodzą, że właśnie to jest ich przeznaczeniem. Zobaczcie tylko na jeden z utworów znajdujących się na płycie TOS, w którym mamy do czynienia z featuringiem Y.O.U, będący odświeżeniem kawałka Town Of Strangers, w którym dowodzą, że pomysłów mają nieskończone pokłady. Teledysk to animowana świeżość.

W 2022 BOKKA powróciła filmowym, tajemniczym, i apokaliptycznym albumem “Blood Moon” zyskując tym samym kolejną nominację do nagrody Fryderyk. Klip do utworu Walk on A Wire otrzymał Grand Prix na Polish Music Video Awards, wyróżnienie na Berlin Music Video Awards, a także jako jedyny z Polski zyskał nominację na festiwalu Camerimage pośród artystów takich jak Lykke Li, Harry Styles czy Rammstein.

Na albumie znajdują się same perełki, pośród, których wyróżnić można również utwór VIOLET, który melancholijnym męskim wokalem wprawia w cudowny nastrój. Przypuszczać można, że wokal ten jest własnością Dawida Podsiadło, co bez przeszkód zaczęli wyłapywać również internauci.

BOKKA HITS 10 to podsumowanie rozdziału barwnej historii zespołu, zanim ten wyruszy w nowym kierunku. Co o nowym rozdziale sądzi zespół?

Początkowo nie chcieliśmy robić zamieszania z tej okazji, ale na jednym z zespołowych spotkań padł pomysł, który nas zaskoczył. Wtedy wydawał nam się szurnięty i nierealny do przeprowadzenia z wielu powodów, a dzisiaj ukazuje się płyta z udziałem 10 postaci, których talent robi na nas ogromne wrażenie. To, że my sobie ich wybraliśmy to jedno, ale to, że oni, bez mrugnięcia okiem, dali się wciągnąć do naszego dziwacznego świata jest dla nas najlepszym prezentem. Ich pseudonimy mogą Wam niewiele mówić, ale posłuchajcie ich głosów, a sami zrozumiecie;)

BOKKA

W listopadzie BOKKA wyruszyła we wspólną trasę koncertową z Tides From Nebula. Rozpiska poniżej;

  • 10.11 Wrocław, Zaklęte Rewiry
  • 12.11 Gdynia, Podwórko.art/Scena Ucho
  • 16.11 Katowice, P23
  • 23.11 Łódź, Wytwórnia
  • 24.11 Szczecin, GOKSiR Przecław
  • 25.11 Poznań, CK Zamek
  • 07.12 Lublin, Zgrzyt
  • 12 Warszawa, Progresja/XX-lecie klubu
  • 09.12 Białystok, Zmiana Klimatu

Podziel się swoją opinią ;)