Promises od duetu SMOLIK//KEV FOX — zwiastun nowej płyty!

Nadszedł czas na nowość od duetu SMOLIK//KEV FOX. Dzisiejsza premiera utworu Promises to zapowiedź nadchodzącego albumu. Kawałek to świetna propozycja na letni odpoczynek!


SMOLIK // KEV FOX to różnorodny i nieuchwytny duet składający się z Andrzeja Smolika, znakomitego polskiego producenta, oraz Keva Foxa, brytyjskiego songwritera. Ich pierwszy album, zatytułowany “SMOLIK // KEV FOX”, wydany w 2015 roku, spotkał się z bardzo pozytywnymi recenzjami i otrzymał nagrodę Fryderyka w kategorii elektroniki i alternatywy. Od czerwca 2017 roku album ten ma status platynowej płyty. Podczas występów na koncertach, misternie skonstruowane i melancholijne melodie Smolika oraz niepowtarzalny, hipnotyzujący i silny wokal Keva zyskują zupełnie nową energię. W 2017 roku ukazała się również EP-ka zatytułowana “Queen Of Hearts”, do której nagrania odbyły się w słynnym Real World Studios w Wielkiej Brytanii, należącym do Petera Gabriela. Materiał koncertowy został premierowo zaprezentowany podczas sesji live w YouTube Space w Berlinie. Duet nadal koncertuje i pojawia się na wielu renomowanych festiwalach, takich jak Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie czy Olsztyn Green Festiwal.

Kto by pomyślał, że… od premiery pierwszego wydawnictwa duetu, które pokryło się platyną i do tej pory gromadzi ogromną rzeszę słuchaczy na koncertach, mija aż 8 lat! Obecnie panowie przygotowują się do wydania swojego drugiego albumu, który zostanie zaprezentowany jesienią tego roku. Pierwszą zapowiedzią nowej płyty był singiel wydany niespełna trzy lata temu – Move Honey. Ten utwór został wyróżniony podczas 7. edycji Papaya Young Directors.

– Singiel Promises to zwiastun nadchodzącego albumu. Chcieliśmy wrócić do czasu, kiedy byliśmy dzieciakami. Do domów naszych rodziców. Choć różni nas dekada, to wylądowaliśmy w okolicy lat 90-tych. Chcieliśmy zabrzmieć tak, jakby zespół wciąż kochający 70s i 80s nagrał muzykę odpowiadającą trendom właśnie z lat dziewięćdziesiątych. 

Andrzej Smolik

Dzisiejsza premiera, singiel Promises, to energiczna i porywająca kompozycja, która wprowadza słuchaczy w letni, taneczny nastrój. Utwór ten nawiązuje do stylistyki lat 90-tych, co nadaje mu niepowtarzalnego uroku i wprowadza do katalogu duetu nowe, przebojowe brzmienia. Kawałek jest letni, przyjemny. Kompozycją pasuje do poprzedniego utworu, wydanego w 2020 roku, o którym wspomniałam wyżej. Do Promises powstał teledysk, w którym Andrzej wraz z Kevem odbywają rowerową przejażdżkę wiejską drogą w nieznanym nam kierunku. Za produkcję odpowiada Kayax, reżyseria, zdjęcia, montaż i korekcja barwna to dzieło Michała Warda. Tradycyjnie, warstwa liryczna sporządzona została przez Keva Foxa.

Promises jest pierwszym singlem z naszej nadchodzącej płyty. Wiemy, że każdy z Was ma w swoim życiu dużo na głowie – dlatego chcieliśmy stworzyć i przekazać Wam coś podnoszącego na duchu. Z wdzięcznością zapraszamy do chwili oddechu i przerwy, znalezienia cichego, spokojnego miejsca i dołączenia do naszego świata na ten jeden moment… Nie pożałujecie, obiecujemy! Mam nadzieję, że znajdziecie w tej piosence tyle przyjemności, ile my mieliśmy, tworząc ją w studiu.

Kev Fox

Fot. Anna Głuszko-Smolik

Podziel się swoją opinią ;)