[RELACJA] II dzień Rockendrollowej Sceny Podkarpackiej

2-3. grudnia w rzeszowskim klubie Vinyl odbyły się koncerty w ramach ,,Rockendrollowej Sceny Podkarpackiej”. Nasza redakcja miała przyjemność uczestniczyć w drugim dniu imprezy. Na scenie zaprezentowali się : Dreamheart, Insani, Biegun Zachodni, Guitar Force, Steel Velvet, Blant, The Remedy For oraz AccIDENT.


Festiwal ,,Rockendrollowa Scena Podkarpacka” to koncert z okazji 5 lat prowadzenia audycji o tej samej nazwie w Radio Centrum mający na celu zjednoczenie muzyków oraz zespołów z województwa podkarpackiego wykonujących muzykę szeroko rozumianą jako rockowa. Przez 2 dni na festiwalu wystąpiło ok. dwudziestu zespołów z Podkarpacia – zarówno tych z wieloletnim stażem, jak również młodych, praktycznie debiutujących grup. Impreza odbyła się w dniach 2-3 grudnia 2016 roku w rzeszowskim klubie Vinyl.


Sobotni dzień festiwalu rozpoczął koncert chłopaków z Dreamheart w składzie : Kamil Rejman (wokal, gitara), Eric Rose, Mateusz Jastrzębski oraz Kuba Trałka. Grupa ta jest młodym, pop-rockowym zespołem z Rzeszowa. Powstała w 2014 roku, ale jej członkowie znają się jeszcze od czasów liceum, kiedy to połączyła ich pasja do muzyki. Ambitni, chcący dzielić się swoją twórczością z całym światem. Swoje inspiracje czerpią od takich grup jak All Time Low, 5 Seconds of Summer czy Paramore. Wykonują swoje kompozycje z tekstami w języku angielskim, jako że frontman oraz tekściarz Kamil spędził swoje młodzieńcze lata w Kalifornii. 

Na scenie rzeszowskiego klubu Vinyl zaprezentowali materiał ze swojej debiutanckiej EP’ki, którego premiera już wkrótce. Nie zabrakło również dobrze znanego przeboju : ,,Monsters & Guns“, a także najnowszego singla – ,,Found Myself“. Po chłopakach było widać, że czują się jak ,,ryba w wodzie” i dali z siebie wszystko, , szkoda tylko, że pierwszy koncert zgromadził jeszcze stosunkowo nieliczną wtedy publiczność. Moją uwagę zwróciła rewelacyjna gra na perkusji Mateusza Jastrzębskiego oraz dobry wokal lidera zespołu –  Kamila Rejmana – chociaż poleciałbym poćwiczyć odrobinę nad górami. Zespół Dreamheart mimo swojej krótkiej działalności scenicznej zasługuje na większą i szerszą publiczność, czego im z całego serca życzę.Zajrzyj po więcej :

Dreamheart na Facebooku

Dreamheart na Instagramie

Dreamheart na YouTubie

Dreamheart w akcji Wspieramy Polskich Artystow


Jako drugi zespół podczas ,,Rockendrollowej Sceny Podkarpackiej” zagrał niepoprawnie skołowany zespół Insani z miejscowości Niebylec, który powstał z inicjatywy muzyków: Kariny Janusz (gitara, wokal) i Bartosza Siciaka (gitara solowa). 06. lutego 2014 roku zespół wydał swój pierwszy studyjny album demonstracyjny “Demo 2014” w skład którego wchodzą utwory “Silence“, “Recovery” oraz “Żądza“. Obecnie z Kariną i Bartoszem grają : Tomek Stanisławczyk (gitara basowa), Esiu Musiał (gitara rytmiczna) oraz Michał Bator (perkusja).

Insani podczas koncertu wykonali utwory nie tylko z debiutanckiego ,,Demo 2014“, ale również z ,,Niepoprawnie Skołowanych“, a także cover zespołu Video – ,,Wszystko Jedno“, który wypadł naprawdę imponująco! Przyznam się szczerze, że o zespole usłyszałem pierwszy raz tego dnia i mam ochotę na jeszcze więcej! Może co nieco bym dodał (większy pazur w wokalu), co nieco bym odjął (,,choreografie” dwóch gitarzystów), ale im na pewno nie jest “wszystko jedno” i jeszcze pokażą na co ich stać, a moja “żądza” słuchania ich będzie jeszcze większa!Zajrzyj po więcej : 

Insani na Facebooku

Strona WWW


Prawdziwe zaskoczenie nastąpiło w momencie, gdy na scenie pojawił się Biegun Zachodni. Istniejąca od 2010 roku grupa przez sześć lat działalności wielokrotnie zmieniała swoją nazwę i skład. Ostatecznie na początku 2013 roku przyjęli nazwę BIEGUN ZACHODNI. Jako zespół grają muzykę zwaną classic rock/ hard rock z różnymi domieszkami typu orient, metal, czasem nawet pop. W maju 2014 roku nagrali w Studio SPAART demo złożone z trzech utworów. W skład zespołu wchodzą : Kamil Czupryś (wokal), Mikołaj Wróblewski (gitara/wokal), Kamil Dziedzic (gitara), Bartłomiej Filip (bas), Ernest Dziedzic (perkusja).

Nazwa brzmi Wam znajomo? Mnie również ! Niby gdzieś o nich słyszałem, niby gdzieś ich widziałem, ale to, co zaprezentowali podczas drugiego dnia festiwalu – M I A Z G A ! W mojej skromnej opinii – był to najlepszy występ tego wieczoru. Począwszy od charyzmatycznego wokalisty, po znakomitą perkusje, którą uwielbiam w muzyce rockowej, aż do żywiołowych gitar. Po publiczności było widać, że na koncertach tych chłopaków nie można się nudzić. Wielkie brawa, chłopaki !Zajrzyj po więcej : 

Biegun Zachodni na Facebooku

Biegun Zachodni na YouTube


Po tak dobrym występie przyszedł czas na jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych w Rzeszowie, czyli Guitar Force z Marcinem Habajem – pomysłodawcą i głównym organizatorem festiwalu na czele, jak również założycielem bandu w 2007 roku. Zespół tworzy pięcioro młodych ludzi z Rzeszowa i okolic, a styl muzyczny oscyluje wokół rocka. Mają na swoim koncie płytę ,,Do przodu” (2010), singiel ,,Magia snu” (2012), składankę ,,Muzycy Amelce” (2013), płytę ,,Dwa światy” (2013) oraz płytę EP w polskiej i angielskiej wersji językowej – „Na koniec świata” /To The End Of The World” (2015), a także trzy profesjonalnie zrealizowane teledyski, które były wielokrotnie emitowane w telewizji. Oprócz wspominanego już Marcina Habaja, w skład zespołu wchodzą : Marcela Bieniarz, , Bartosz Siciak, Łukasz Cisek, Konrad Ziobro

W rzeszowskim klubie Vinyl zespół Guitar Force zaprezentował się z najlepszej strony prezentując mniej lub bardziej znane autorskie utwory. Nie dało się nie zauważyć wśród publiczności wielkich fanów i fanek, które znały na pamięć każdą piosenkę. Nagroda za najlepszy wokal tego wieczoru wędruje do Marceli, która zbombardowała mnie swoim głosem i bałem się, że za niedługo będą ewakuowali klub. Nie można zapomnieć również o Marcinie, który po każdej piosence dziękował publiczności za przybycie i wspieranie podkarpackiej muzyki rockowej. Na scenie pojawił się również gość specjalny – była wokalistka zespołu, która z powodu przeprowadzki musiała opuścić zespół. Razem z nią zespół zaśpiewał 3 utwory – kończąc tym samym występ.Zajrzyj po więcej : 

Guitar Force na Facebooku

Guitar Force na YouTube

Strona WWW


Ze Strzyżowa wprost na festiwalową scenę przyjechał zespół Steel Velvet – hard rockowy band, który powstał pod koniec 2008 r. W skład zespołu wchodzą : Dominik Cynar, Paweł Soja, Mariusz Belcer, Robert Ziobro, Dawid Ficek.

Gwiazdy lat 70’/80′. Tak bez krępacji można nazwać cały zespół Steel Velvet. Muzyka, ubiór, wokal i ruch sceniczny rodem wyciągnięty z tamtego okresu. Już pierwszy utwór “Motoru ryk” mocno rozgrzał publiczność, bardzo licznie zgromadzoną pod sceną.

Ze swojej strony chciałabym pochwalić bardzo fajne riffy w utworze ,,Zostaw mnie” i nie dziwi mnie fakt, że to właśnie ten utwór (zaraz po kawałku ,,Julie“) jest drugim najpopularniejszym singlem zespołu Steel Velvet w serwisie YouTube.

Zespół zagrał w sumie z dwanaście kawałków. Nie zabrakło ,,Soczewki“, ,,Piekielnego holu” czy ,,Anioła“, a cała energia, która płynęła ze sceny przełożyła się na ogromny entuzjazm słuchaczy wywołujących band na bis. (,,Breaking the law“).


Zajrzyj po więcej:

Steel Velvet na Facebooku

Steel Velvet na YouTube


Blant. O tym zespole nie trzeba zbyt dużo pisać. Nie jeden z Was wie, że ich udział w ,,Must be the Music” podbił serca jury, a przede wszystkim serca publiczności. W sobotni wieczór nie mogło być inaczej! 

Pierwsi na scenie pojawili się chłopcy (Marceli Golonka – perkusja , Marcin Żygadło – gitara basowa, Kuba KisałaTomek Wieczorek – gitary elektryczne), którzy rozpoczęli jednym z ich najbardziej rozpoznawalnych utworów – Czyste Powietrze. Po chwili dołączyła do nich frontmenka i zarazem wokalistka zespołu – Luiza Ganczarska, brawurowo wykonując utwór “Patrzysz mi w oczy, pytasz się: kim jestem?“, kierując te słowa bezpośrednio do osób stojących w pierwszym rzędzie pod sceną. 

A więc kim jest Luiza? Na to pytanie odpowiedź usłyszeliśmy nieco później dzięki kolejnym piosenkom – “To ja” i “Drugie ja“. Jednym z najbardziej zapamiętanych przeze mnie utworów był mocno rockowy kawałek – “Kraje“, który urzekł mnie swoją różnorodnością; małe pauzy przed mocno rockowym refrenem, co dawało duże poczucie dynamiki całego kawałka. Samo zachowanie wokalistki również miało tu ogromne znaczenie. Wybijanie rytmu, zachęcanie do wspólnego śpiewania, a jednocześnie bardzo przeszywający wzrok dawał poczucie tajemniczości i zarazem zbliżał wokalistkę do publiczności.

W set liście znalazły się również takie utwory jak: Luiza – Breakout, Był czas, Poranki, Sokół, Blant.

Nie zabrakło również paru humorystycznych słów, przekomarzania się z publicznością, wyznań, podziękowań i oczywiście braw, które to po piosence ,,Złodzieje” kończyły sobotni występ łańcuckiego zespołu. 


Zajrzyj po więcej:

Blant na Facebooku

Blant w serwisie YouTube


Oprócz wyżej wspomnianych zespołów na scenie klubu Vinyl zagrały jeszcze takie formacje jak The Remedy For – rzeszowska grupa grająca mieszankę muzyki metalowej i rapcoru oraz pochodzący z Brzozowa metalowcy z zepołu AccIDENT


press: Tomasz Ochota

press/wideo: Alicja Gac


 

Podziel się swoją opinią ;)