[RELACJA] Ms. Obsession z „Manekinem” w Polskim Radiu Czwórce

W piątek, 27 października br., na scenie Czwórki pojawiła się Ms. Obsession – laureatka Czwórkowego konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!” – zagrała koncert promujący jej debiutancką płytę „Manekin”.


Fot. Bartosz Bajerski


W 2013 roku stworzyła utwór „Borderline” do muzyki Tricky’ego, w 2016 roku wystąpiła z zespołem Sotei w Studiu imienia Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce, a w marcu 2017 zakwalifikowała się do półfinału International Songwriting Competition. Ma na koncie samodzielnie wyprodukowaną i wydaną płytę „Lovely Fear” (2013) oraz kilka kolaboracji z producentami polskiej sceny elektronicznej.
Ms. Obsession a właściwie Aleksandra Warchoł pochodzi z Chełma. Jej tożsamość artystyczna kreowała się przez młodzieńcze lata, kiedy to otoczona sennym krajobrazem poszukiwała w nim nieszablonowych postaci, które wprowadziłyby ją do muzycznego świata. Przekraczając próg znalazła się w strefie punk-rocka, poprzez soul, który wkrótce wzbogacony został domieszką elektroniki.


Na piątkowym koncercie Ms. Obsession wraz z zespołem zaserwowała materiał z najnowszej płyty w znacznie różniącym się wydaniu – jej muzyka na żywo porusza do sześcianu! Połączenie umiejętności wokalnych z otchłanią elektroniczną tworzy jej niepowtarzalny, awangardowy klimat, sprawia, że nawet najsurowszy krytyk przyzna, iż jest w tym spory potencjał magnetyczny.


Zajrzyj po więcej:

Ms. Obsession na FB

Ms. Obsession na YouTube

Ms. Obsession na BandCamp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.