Renata Przemyk i Dagadana już niebawem z projektem VERA TO JA w Krakowie

Dokładnie za miesiąc – 25/02/2024 – Renata Przemyk wraz z Dagą Gregorowicz oraz Daną Vynnytska zaszczycą Kraków, oraz Klub Studio swoją obecność. Podczas tego wydarzenia usłyszycie utwory, które wyszły spod płaszczu autorskiego projektu noszącego nazwę “VERA TO JA”.

VERA TO JA to autorski projekt etniczny składający ze szczęśliwej 13-tki utworów inspirowanych prawdziwą naturą kobiety, która czerpie siłę z ziemi, z wody i z Księżyca. Jest to historia nierozerwalnie połączona z korzeniami naszej słowiańskiej natury, z krwią przodków. Kobieta zaczyna swoje istnienie już przy poczęciu, przez relacje ze światem, mężczyzną, kobietą, córką aż po świadome odejście.

Życie zgodne z naturą jest jednocześnie głębokie i proste, a trudne tematy opowiadane w zwyczajny sposób odczarowują tabu. Albo po prostu opowiadane, a nie przemilczane czy przekrzyczane, jak to bywa w aktualnych realiach szybkiego życia. Gośćmi specjalnymi koncertu będą Daga Gregorowicz i Dana Vynnytska, czyli zespół Dagadana. W swojej twórczości wykorzystują elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki i world music.

Biały śpiew dobrze oddaje kobiecą siłę lecącą mocnym głosem do świata i do nieba. Mądrość ludowa często zaskakuje nas swoją trafnością i dosadnością, a proste melodie zaśpiewane czasem tkliwie innym razem przecinają swoją siłą przestrzeń jak nożem. Mocną inspiracją była mi lektura „Biegnącej z wilkami” Clarissy Pincola Estes, ale i własne obserwacje i doświadczenia. Vera to ja i Ty też. Z naturą nie wygrasz, warto się z nią dogadać!

Koncert startuje 25/02/2024 w krakowskim Klubie Studio – ul. Budryka 4 📍. Drzwi otworzą wam o 18:00, a o 19:00 rozpocznie się koncert. Bilety w przedsprzedaży rozpoczynają się od 139 zł. Dostępne bloczki kolekcjonerskie! Po bilety na ostatni koncert z ogłoszonej trasy oraz po więcej informacji sięgnij tu: KLIK.

Podziel się swoją opinią ;)