Krótko i na temat z… Madlen

Madlen powraca! Już w sierpniu pojawi się jej całkowicie autorska płyta.

Magdalena Baryła – piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów na stałe mieszkająca w Niemczech nie rezygnuje z tworzenia po polsku. W połowie kawacji na światło dzienne wyjdzie jej album, o którym krótko i konkretnie porozmawiamy.


🎤 Długo kazałaś czekać swoim słuchaczom na siebie. Gdzie byłaś i co robiłaś, jak cię nie było? 😊

No to prawda. Trochę mnie nie było, ale nie traciłam czasu 😉 Przez te cztery lata wytrwale tworzyłam i „dopieszczałam” swój autorski krążek.  Premiera już w sierpniu!

 🎤 Ptaszki ćwierkają, że na horyzoncie jawi się twoja autorska płyta. Za co oprócz wokalu jesteś na niej odpowiedzialna? Kiedy możemy spodziewać się premiery?

TAK! Strasznie się cieszę i naprawdę nie mogę się już doczekać. Ten krążek to moja historia, moje życie zawarte w 11-stu piosenkach. Do większości utworów na tej płycie teksty napisałam sama.  Przekazałam w nim wszystko, co chciałam. Jest taki, jak sobie wymarzyłam. A co najważniejsze – jest już gotowy!

🎤 Nowy album jak dotąd zapowiadają utwory „Warstwa Wad” i „Sen”. Co jest w tych piosenkach wyjątkowego, że to właśnie je wystawiłaś na odsłuch jako pierwsze?

Długo nie zastanawiałam się, jakie single będę wypuszczała jako pierwsze. Te utwory są dla mnie bardzo intymne i osobiste. Ta płyta to zbiór wszystkich moich doświadczeń, uczuć i wahań, które przeżyłam. Przedstawia nie tylko dotychczasowe życie, ale również ważny etap, w którym zrozumiałam, kim jestem jako kobieta, jakie pokłady miłości we mnie drzemią i co tak naprawdę czuję. Nie mogłam rozpocząć tej historii inaczej niż od przedstawienia siebie.

🎤 Już na dniach pojawi się trzecia piosenka zapowiadająca krążek. Będzie to także taki spokojny, pełen ekspresji utwór, czy tym razem idziesz w hard rocka? 😊

W hard rocka raczej nie, ale rzeczywiście trzeci singiel będzie już w troszkę innym klimacie. To będzie piosenka o pięknej, szczęśliwej miłości, na którą zasługuje każdy. I każdemu takiej miłości życzę. Piosenka Jest bardzo przyjemna i delikatna, ale zupełnie inna niż dwa wcześniejsze single. Mam nadzieję, że idealnie wtopi się w letni klimat. Nie będę zdradzała Wam więcej. Ten utwór będzie dostępny we wszystkich serwisach już od 21 lipca. I będzie zilustrowany przepięknym teledyskiem.

🎤 Od dawna mieszkasz i tworzysz w Niemczech. Jest szansa, że po premierze płyty przyjedziesz do nas na koncerty?

Poza granicami Polski mieszkam już prawie 15 lat.  Sporo, ale ta rozłąka nie sprawiła, że zapomniałam o Polsce. Bardzo tęsknię za Polską kulturą i tego najbardziej mi brakuje teraz w Niemczech. I zdecydowanie pierwsza trasa koncertowa promująca mój autorski krążek odbędzie się w polskich miastach. Potrzebujemy tylko chwili, aby wszystko poukładać logistycznie. Na pewno będę Was o tym informować na moich social mediach.

Podziel się swoją opinią ;)