Skveee prezentuje wyjątkowy teledysk do singla Unspoken

Unspoken, to debiutancki album krakowskiego artysty — Skveee. Choć piosenki nie mają tekstów, a na płycie nie usłyszymy wokali, całość niesie za sobą istotny przekaz. Znajdziecie go również w najnowszym klipie artysty.

Miłosz Skwirut, choć debiutuje pod pseudonimem Skveee, na rynku muzycznym funkcjonuje już od kilkunastu dobrych lat. Na swoim koncie ma kilka albumów, nagranych z kilkoma zespołami i kilkaset koncertów zagranych na całym świecie, między innymi jako kontrabasista zespołu Kraków Street Band.

I choć można by zakładać, że jego solowa kariera pójdzie w stronę tego, co jest naturalnym środowiskiem artysty, album Unspoken, to jest zupełnie odmienną historią muzyczną. Kompozycje Skveee krążą gdzieś wokół jazzu i muzyki filmowej, jednak Skwirut postawił na dość mocny miks światów uzyskując fuzje surowego, momentami wręcz punkowego grania z instrumentalną klasyką, ostatecznie podsycając całość nutką współczesnego ambientu.

Unspoken to jednak wciąż coś o wiele więcej niż samo brzmienie. Koncept album artysty porusza kwestię trudności komunikacyjnych, wskutek których ludzie nie mogą zabrać głosu w ważnych dla siebie sprawach. Tematem przewodnim płyty są słowa – przede wszystkim te niewypowiedziane lub z jakichś powodów nieusłyszane, o czym traktuje tytułowy utwór. To zwrócenie uwagi na ważny głos osób, które z różnych powodów nie są w stanie go zwerbalizować.

Do singla Unspoken powstał również wyjątkowy i — nomen omen — wymowny teledysk. Obraz przedstawi znieruchomiałą kobietę zamkniętą w czterech ścianach, którą obserwujemy zza szyby. Pod wpływem muzyki, budzą się w niej emocje, którym bohaterka finalnie daje ujście w zachwycający sposób.

Zobacz teledysk do singla Unspoken!

Na wydawnictwie wybrzmiewają takie wątki, jak komunikacja przez muzykę (Music The Great Communicator), wolność słowa (Free Speech), trudność w werbalizacji własnych emocji (IDK) i innych, trudno uchwytnych rzeczy (Invisible czy Lost In Translation, nawiązujące do słynnego filmu Między słowami). W utworze Lied Ohne Worte artysta odwołał się także do słynnych Pieśni bez słów Felixa Mendelssohna-Bartholdy.

Swoim debiutem Skveee udowadnia, że najistotniejszym i najbardziej czytelnym przekaźnikiem komunikatów nie są słowa same w sobie, a właśnie emocje. Tych nie zabrakło na jego najnowszym albumie — Unspoken.

mat.prasowe

Podziel się swoją opinią ;)