Spotify z polską muzyką dla polskich słuchaczy

24 października serwis Spotify ruszył z ponad czterdziestoma specjalnie przygotowanymi polskimi playlistami. Tak, aby dać polskim fanom muzyki jak najlepsze muzyczne doświadczenie.


Część playlist jest w stu procentach polska, z polskimi utworami, pozostałe są połączeniem naszej rodzimej muzyki z tą pochodzącą z innych stron świata. Wszystkie jednak zostały zestawione z myślą o użytkownikach z Polski. Dane Spotify pokazują, że Polacy kochają hip-hop, dlatego w Spotify znalazło się kilka playlist właśnie z tego gatunku, na przykład „Generacja Hip-Hop”, na której znajdują się utwory najpopularniejszych polskich raperów, między innymi Quebonafide, Taco Hemingway czy O.S.T.R.. Wśród nowych playlist nie zabraknie również tych dedykowanych fanom takich zespołów, jak HEY, Organek czy Coma, czyli polskiej sceny rockowej, a także tych przeznaczonych dla wiernych słuchaczy polskiej alternatywy oraz muzyki tanecznej.


Ci, którzy chcą wiedzieć, co w muzycznej trawie piszczy i lubią zawsze być na czasie, znajdą to, czego szukają na playliście „Top Hits Polska”. Natomiast w każdy piątek na playliście „New Music Friday Polska” będą dostępne największe, najnowsze przeboje.
Nowe playlisty nie będą skupiały się wyłącznie wokół konkretnych gatunków muzycznych. Spotify chce zapewnić polskim użytkownikom możliwie najlepszy soundtrack na cały dzień, dlatego udostępnia dziesiątki playlist odpowiadających konkretnym nastrojom i momentom, z którymi może utożsamić się większość Polaków, chociażby „Uśmiechnij się!”, „Jesienny Chill”„Muzyka do pracy”. Wzorem globalnych playlist te skierowane do polskich słuchaczy są dostępne z poziomu zakładki „Przeglądaj” w sekcji „Gatunki i nastroje”.


Zajrzyj po więcej:

Spotify na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.