Stashka prezentuje swój nowy album „Historie”

Stashka

Katarzyna Hain, zwana Stashką, to piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów. Jest dyplomowanym magistrem muzykologii. Gra na fortepianie i gitarze, jest otwarta na wszelkie gatunki i ma już swój rozpoznawalny, „stashkowy” styl. Stashka zaczynała od dyplomu za arie i pieśni operowe, później sprawdzała się w zespole cygańskim i jako członek Chóru Akademickiego, następnie zaś w chórkach, które wspomagały takie gwiazdy jak Ania Wyszkoni, Zakopower, Kasia Cerekwicka czy Marika.

Pierwsze nagrody i wyróżnienia, udział w premierach opolskich, zwycięstwo w plebiscycie Przebojem na antenę i nagroda Radia Fama doprowadziły ją do podwójnego sukcesu na międzynarodowym festiwalu Baltic Song Festival w Karlshamn w Szwecji, gdzie zdobyła główną nagrodę, Grand Prix i Nagrodę Publiczności. Ten sukces zadecydował o nagraniu przez nią pierwszej solowej płyty pt. Naturalnie, bardzo dobrze przyjętej na naszym rynku muzycznym oraz pozytywnie odebranej przez media i fanów.

Stashka
fot. materiały promocyjne

8 marca 2021 w wytwórni Soul Records ukazał się jej nowy album, Historie. To osobisty i niezwykle intymny zbiór utworów, w których Artystka snuje historie oparte na własnych, często bardzo prywatnych doświadczeniach z życia. To wnikliwość w obserwacji świata i własnych emocji sprawia, że album jest tak bardzo autentyczny. Intencją Stashki jest to, aby w Historiach każdy odnalazł kawałek siebie i własnego świata. Drugi album w karierze Stashki powstawał na przestrzeni ostatnich lat. Cechuje go swobodny i bezpretensjonalny styl, który najlepiej wyraża duszę i naturę wokalistki.

Stashka – Tylko Sen (źródło: KasiaSTASHKA)

Artystka pracowała nad albumem z muzykami i producentami, którzy na swoim koncie mają wiele sukcesów, również radiowych. Są wśród nich m.in Dominic Buczkowski, producent czterech piosenek, które znalazły się na albumie. Autorem kilku tekstów jest znany i ceniony Wojciech Byrski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.