The Rookles zapowiadają drugi album

Grupa The Rookles powstała w 2011 roku w Otwocku. W 2015 roku ukazał się debiutancki album “Open Space”, który zebrał bardzo pozytywne recenzje wśród zarówno dziennikarzy jak i fanów zespołu. W lipcu ukaże się nowy album otwockiej grupy The Rookles zatytułowany “Draw The Line”.

“Przygotowując się do pracy nad tym albumem, skreśliliśmy to, z czym się nie zgadzamy, i podkreśliliśmy to, co dla nas ważne. Co nam z tego wyszło? Jedenaście kawałków przepełnionych emocjami. Muzycznie staraliśmy się zrobić wszystko, by nie iść po linii najmniejszego oporu ani nie powtórzyć wypracowanego przy debiucie schematu. Chcieliśmy kreślić nowe, nie zamazując przeszłości. Dlatego obok rockowego grania (często podszytego funkiem i bluesem) na „Draw The Line” usłyszysz również pulsującą sekcję dętą, jazzowe przecinki, intrygujące syntezatory i psychodeliczne w(s)tręty. Jasne, że chcielibyśmy, by nasza druga płyta Cię zaskoczyła. Najlepiej na całej linii. Ale byłoby super, gdybyś się po prostu chwilę przy niej zatrzymał. Być może zachęci Cię do przypomnienia sobie, na co nie masz zgody i co jest dla Ciebie naprawdę istotne”.

Rukelsi wielokrotnie podkreślali uniwersalność swojej muzyki, występując na jednej scenie z takimi gwiazdami, jak The Animals, Luxtorpeda, LemON, Perfect, Ania Rusowicz, Myslovitz czy Big Day.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/therookles/

Podziel się swoją opinią ;)