[TOP5] Najpopularniejsze utwory Krzysztofa Zalewskiego na YouTube

Na kilka dni przed premierą nowego albumu Krzysztofa Zalewskiego „Zabawa” (18.09) wróciliśmy do jego muzycznych przebojów najczęściej odtwarzanych na YouTube. Dziś nazwisko Zalewskiego to już marka na polskiej scenie muzycznej, po latach ciężkiej pracy i graniu u boku innych muzyków zdobył nie lada doświadczenie, które dziś doprowadziło go na sam szczyt.

„MIŁOŚĆ MIŁOŚĆ” – 21,7 mln

Drugi singiel promujący album „Złoto” (2016). Pomysł na wyjątkowe video, które nikogo nie pozostawi obojętnym jest nawiązaniem do słynnego performance’u Mariny Abramović. Na przeciwko artystki usiadł Ulay (Uwe Laysiepen) niemiecki artysta i fotograf i jej były kochanek, z którym się nie widziała od lat.  W klipie Zalewskiemu towarzyszy Natalia Przybysz oraz artysta performer Blue i publiczność. Teledysk został wyróżniony nominacją do Fryderyków w 2017 roku w kategorii Najlepszy Teledysk.

„Wzięcie udziału w tym wydarzeniu było niezwykłym doświadczeniem. Odkryłem, oprócz nowego rodzaju niewygody, miejsca w głowie o których dawno zapomniałem. Chylę czoła przed Natalią, której Oscarowa mimika i jogińska wytrzymałość „zrobiła dzień”

„PRZYJDŹ W TAKĄ NOC” – 8,4 mln

Pierwszy singiel promujący album „Zalewski śpiewa Niemena” (2017). Zaczęło się w Jarocinie. Organizatorzy kultowego festiwalu postanowili godnie uczcić dwie piękne rocznice – pół wieku od premiery płyty „Dziwny jest ten świat” i 30 lat od pierwszego występu Czesława Niemena na jarocińskiej imprezie – i zaproponowali Krzysztofowi Zalewskiemu przygotowanie koncertu z repertuarem Mistrza. Muzyk zebrał zespół zapraszając do współpracy min. siostry Przybysz, koncert i wspólne granie zakończyło się spotkaniem w Studio S4 w którym jednorazową przygodę przeistoczyli w album i kilka wyprzedanych tras koncertowych. Płyta nagrana na setkę, na żywo, z biglem.

„KURIER” – 7,6 mln

Utwór promujący film o tym samym tytule Władysława Pasikowskiego. Twórca filmów „Psów”, „Pokłosia” czy „Jacka Stronga” podjął się zekranizowania historii Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Teledysk został zrealizowany przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Krzysztof na nowo zaaranżował piosenkę na potrzeby RedBull SoudClash.

„STATUS MOJEGO JA” – 4,4 mln

Kolejny singiel promujący wydawnictwo „Zalewski śpiewa Niemena”, tym razem z kategorii utworów mniej popularnych Mistrza.

„Wydawało mi się, że jestem wielbicielem i znawcą Niemena, ale kiedy zacząłem się przygotowywać do koncertu okazało się, że nie znam nawet połowy jego twórczości. Na pewno duża część jego dorobku pozostaje nieodkryta. Pod koniec życia zachwycił się nowinkami technicznymi, co miało ogromny wpływ na brzmienie. Choć jego utwory były harmonicznie, aranżacyjnie bogate, trudno jest przebrnąć przez nagrania naszpikowane brzmieniami Synclaviera, wówczas uchodzącymi za nowoczesne. Dlatego pomyślałem, że dobrym pomysłem będzie nagranie tzw. trudnych piosenek w współczesnych aranżacjach. Wyciągnięcie z nich tego, co najważniejsze: tekstów i melodii.”

„POLSKO” – 3,3 mln

„Zazwyczaj piszę o sobie. Rozliczam się ze swoją przeszłością, piszę o sercowych rozterkach albo sposobach na zmianę samopoczucia. Tym razem poniekąd również piszę o sobie (ze wsparciem Michała Wiraszki), bo przecież Polska to również ja. Piosenka jest reakcją na tumult w telewizorach i za oknami. Nikogo nie namawiam do zmiany poglądów, po prostu wyśpiewuję swoje. W klipie znakomity jak zwykle mistrz Daniel Olbrychski, którego ekspresja pomaga przebić się słowom przez natłok halaśliwych gitar. Chylimy czoła przed Panem Danielem i polecamy ku refleksji i uciesze. Czołem!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.