W grudniu Mexyk wraca do łódzkiej Wooltury

Znany m.in.  z akcji T.Cover, łódzki zespół Mexyk kontynuuje mini trasę, promującą ostatni album pt. „6. Stadium Ewolucji”.

Po niedawnym występie w Krakowie przyszła pora na zwieńczenie roku koncertem na własnym podwórku. W niedzielę 11 grudnia Łodzianie – jak co roku — zawitają na Wólczańską 40/42 do klubu Wooltura.

Mexyk wystąpi w podwójnej roli – w drugiej części koncertu wystąpi, jako tribute band zespołu, do którego najczęściej jest wciąż porównywany, czyli Rage Against The Machine!

Mexyk – post-rock z łódzkiego zagłębia, w warstwie muzycznej osadzony na bezlitośnie wyznaczających rytm bębnach, głębokim, melodyjnym basie i ostrej gitarowej harmonii. Mogliście o nich usłyszeć po raz pierwszy w 2017 dzięki akcji T.Cover i nietuzinkowej interpretacji numeru TO WYCHOWANIE, które dotarło do 2. miejsca na liście Turbo Top w Antyradiu, a o którym mówili i pisali m.in. w Antyradio, Eska Rock, Teraz Rock, KVLT.

Od tego czasu zespół wydał 2 płyty i zagrał dziesiątki koncertów w całej Polsce, dzieląc scenę m.in. z takimi tuzami, jak Hunter, Cochise, Sztywny Pal Azji, Zenek Kupatasa, The Bill, Apteka, czy Farben Lehre. Najnowszego krążka Mexyku można posłuchać we wszystkich najważniejszych serwisach streamingowych: http://www.soundline.biz/Mexyk6StadiumEwolucji/

Muzykoholicy mają szczególny sentyment do Mexyku, ponieważ po pierwsze są z Łodzi, po drugie są zdeterminowani, by osiągnąć sukces, a po trzecie są autentyczni, co bardzo cenimy u młodych artystów! Zapraszamy WAS na koncert!

Podziel się swoją opinią ;)