“Why Game” Calamaze: Nostalgiczna podróż po Midwest-Emo

Calamaze - why game premiera singla

Calamaze, świeża siła sceny midwest-emo, wprowadza słuchaczy w nostalgiczny świat lat 90. za sprawą debiutanckiego singla “Why Game”. Zespół zapowiada album pełen abstrakcyjnego humoru i melancholijnego klimatu wspomnień.

Singiel Why Game to pierwsze dzieło Calamaze wydane pod szyldem niezależnego krakowskiego labelu – Wytwórnia Tematy. Ten utwór stanowi zapowiedź nadchodzącego debiutanckiego albumu zespołu, którego premiera jest zaplanowana na luty 2024 roku. Razem z utworem ujrzeć światło dzienne ma także teledysk, który został wyreżyserowany i zagrany przez członków zespołu. Wideo to wejście do calamazowego uniwersum, wypełnionego abstrakcyjnym humorem i nostalgicznych wątków.

Anastazja Krewniak, wokalistka, opisuje utwór: “Szukasz czegoś, ale nie wiesz co. A może już wiesz, skoro kierujesz się w konkretnym kierunku? Wskazówka: znajdziesz to, czego szukamy my. Nie definiujemy muzyki; rozdajemy konkretne karty, ale to ty je rozgrywasz na swój sposób.”

Dawid Piątek, gitarzysta, dodaje: “Dla mnie Why Game opowiada o tym, jak czasem wszyscy czujemy się jak dzieci we mgle — niezdolni odnaleźć się w rzeczywistości i odpowiedzieć na własne pytania. Zamiast pogrążać się w tym, możemy romantyzować — co pozwala nam powoli posuwać się do przodu.

Calamaze to zespół poruszający się w obszarze midwest emo, grunge’a i shoegaze. Zyskujący uznanie dzięki gitarowym kontrapunktom, nieprzewidywalnie poprowadzonym liniom wokalu oraz echem grungowych riffów z lat 90. Ich muzyka wzbudza uczucie nostalgii za erą, kiedy z kieszonkowego odtwarzacza mp3 płynęła muzyka, która stała się nieodłączną częścią codziennego życia.

Oczekiwany debiutancki album Calamaze obiecuje być muzyczną podróżą dla miłośników lat 90., zapewniając nowoczesne spojrzenie na nostalgiczne brzmienia. Why Game stanowi jedynie przedsmak tego, co zespół ma do zaoferowania na swojej artystycznej ścieżce.

Podziel się swoją opinią ;)