Fear of Eating Rabbits przedstawia swoją wizję grudniowych nocy. Premiera singla “December”

fear of eating rabbits

Zespół Fear of Eating Rabbits zaprezentował swój najnowszy singiel! December to grudniowy, melancholijny utwór, który oczarowuje słuchaczy swoją intymnością i delikatnością.

Nowa kompozycja zespołu z pewnością zagości na zimowych playlistach, stając się ucieczką od powszechnych świątecznych klasyków. December obiecuje przynieść świeżość i nową perspektywę w tłumie utartych ścieżek muzycznych tego magicznego sezonu

Dotychczas muzyka zespołu Fear of Eating Rabbits była tworzona w nietypowych warunkach – nagrywana w przerwach między nadlatującymi samolotami. Ich pierwsze demo powstawało w nocy. Niezbędna okazała się aplikacja Flight Radar, ponieważ oprócz głosu, mikrofon rejestrował również hałas przelatujących samolotów i ujadanie psa sąsiadki. Utwór December to rozpoczęcie nowego rozdziału w historii zespołu. Współpraca z Wytwórnią Tematy to wejście w erę muzycznego glow up’u.  Z  przyjemnością będziemy się przyglądać dalszym poczynaniom. 

December to jedna z naszych pierwszych wspólnie napisanych piosenek. Zapadła w dość długi, prawie dziesięcioletni zimowy sen, dlatego tym bardziej czekamy na jej premierę”. – Klaudia Łagowska i Kuba Cieśla

Melancholijne skrzypce Anastazji Krewniak i rozlewająca się ciepłym dźwiękiem trąbka Matusza Wachtarczyka odgrywają istotną rolę. To właśnie te elementy dopełniają December i sprawiają, że utwór staje się nie tylko dźwiękową podróżą, ale także emocjonalnym doświadczeniem. Niemałe znaczenie dla brzmienia December ma także produkcja, której podjął się Marcin Giza.

December to nie tylko nowy utwór, ale także początek nowego etapu w twórczości zespołu. Fear of Eating Rabbits kontynuuje budowanie nowych ścieżek w niezależnym wydawnictwie i polskiej muzyce. 

Podziel się swoją opinią ;)