Najgorętsza szestnastka #Hot16Challenge2 – ZANMY ZWYCIĘZCE

Druga edycja #Hot16Challenge powoli dobiega końca, etap kulminacyjny już za nami, postanowiliśmy wybrać najgorętszą szesnastkę. Spośród ponad 800 nominowanych twórców, wybraliśmy zaledwie kilkanastu na których możecie oddać swój głos w poniższej ankiecie. Wynikami podzielimy się pierwszego dnia czerwca 🙂 

Na czym polega akcja, od której zatrząsnął się Internet, która zdominowała Kartę Na Czasie YouTube, w której udział brali raperzy, muzycy alternatywni, klasyczni, aktorzy, dziennkarze, prezenterzy, a nawet politycy? #Hot16Challenge2 to ogólnopolska akcja muzyczna zainicjowana przez rapera Karola „Solara” Poziemskiego w sierpniu 2014 roku, a jej druga edycja w kwietniu 2020.

Zgodnie z jej zasadami każdy artysta w ciągu 72 godzin od otrzymania nominacji musi nagrać 16-wersową zwrotkę pod dowolny beat i nominować do tego samego zadania kolejnych wykonawców.

Akcji przyświecał przede wszystkim cel charytatywny – zbiórka funduszy na rzecz personelu medycznego, w celu wsparcia go w walce z koronawirusem, organizowana w serwisie siepomaga.pl. Do 28 maja 2020 zebrano ponad 3.3 miliona złotych z ponad 90 tysięcy wpłat, zaś stronę zbiórki udostępniono ponad 25 tysięcy razy. Na dzień 28 maja 2020 jest to największa tzw. skarbonka (pojedyncza zbiórka) w historii serwisu. Zebrane pieniądze są rozdysponowywane na bieżąco przez fundację Siepomaga.


W wyniku Waszych głosów piąte miejsce należy do Dawida Podsiadło, którego wyzwanie na YouTube osiągnęło 7,6 mln wyświetleń:


Tuż za podium ze swoją szesnastką uplasował się duet Kwiat Jabłoni:


Nasze gorące podium otwierają wersy z ponad milionem wyświetleń od dziewczyny, która swoją debiutancką płytą mocno namieszała na rynku – sanah:


O krok od zwycięstwa znalazł się Krzysztof Zalewski, którego video na YouTube zostało odtworzone ponad 1,4 mln razy:


Tytuł Najgorętszej Szesnastki drugiej edycji #HotChallenge na mocy Waszych głosów wędruje do Mery Spolsky, GRATULUJEMY!


Zajrzyj po więcej:

www: https://hot16challenge2.pl/

Podziel się swoją opinią ;)