[WYWIAD] Wesley: „Do dziś słucham piosenek Bad Boys Blue i muzykę lat 80-tych”

Wesley – kompozytor, wokalista, autor tekstów. Wśród wielu gatunków muzycznych, Jego serce pokochało żywe dźwięki muzyki disco. Niedawno ukazał się najnowszy singiel artysty „Dogonić czas”, który zwiastuje większy projekt.


Dobrze przyjęta wśród słuchaczy nowa piosenka, wróży dobrze. Jak mówi sam Wesley – w głowie kiełkuje nowy pomysł, który być może już niebawem ujrzy światło dzienne. Zachęcam do lektury mojego najnowszego wywiadu. Dowiecie się z niego m.in. jak to w końcu jest z PAPA Dance, jak zaczęła się przygoda naszego bohatera z muzyką, kiedy możemy spodziewać się płyty długogrającej.

Zapraszam!


Z muzyką jest Pan związany od najmłodszych lat. Występował Pan m.in. w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Bydgoskiej. Kiedy poczuł Pan, że dźwięki będą metodą na Pańskie życie?

Wydaje mi się , ze to się czuje od najmłodszych lat, z pewnym talentem człowiek się rodzi i go później pielęgnuje, ja miałem 7 lat kiedy mama zapisała mnie do chóru przy ZPiTZB, a muzyka brzmi mi w uszach do dziś.

Był Pan członkiem kultowej grupy Papa Dance – jak to się wszystko zaczęło?

Chciałbym raz jeszcze zdementować pogłoskę o tym , że byłem członkiem zespołu PAPA DANCE… Nie, nigdy nim nie byłem, takie obietnice dostałem na pewnym etapie reorganizacji zespołu od jednego z byłych producentów tego zespołu, natomiast moja współpraca z zespołem bazowała jedynie na pisaniu testów. Napisałem tekst do ZŁEGO OMENA na płytę Nasz Ziemski Eden.

Kompozytor, wokalista, autor tekstów – w której roli czuje się Pan najlepiej?

Chciałbym sobie wymarzyć i te marzenia zrealizować, aby wszystkie te role były moim profesjonalnym zajęciem, bo w każdej z nich czuję się doskonale, na codzień jednak zarabiam zupełnie w inny sposób na chleb i życie, a to wielka szkoda, że nie mogę połączyć swojego życia zawodowego z pasjami. Pocieszam się jedynie tym, że większość artystów ma tak samo jak ja…Na przestrzeni lat mieszkał Pan w USA i w Wielkiej Brytanii. Jak bardzo przemysł muzyczny różni się od tego, co dzieje się w tej materii w Polsce?

Odpowiem krótko na to pytanie. W tej chwili ja nie widzę żadnych różnic, ba… nawet nasi artyści biją na głowę niektórych wielkich z Zachodu. To powód do wielkiej dumy.

Dlaczego zdecydował się Pan jednak tutaj tworzyć swoją muzykę?

Polska, to kraj w którym się urodziłem, tu mieszkam, tu spotykam wspaniałych ludzi i wiernych kibiców mojej muzyki i piosenek i dla nich będę tworzył, a jeśli ktoś usłyszy moje piosenki poza Polską i dostane zaproszenia na koncerty do innych krajów, to będzie mi bardzo miło.

Jakie zespoły, wokaliści stanowią dla Pana największą inspirację?

Moją idolką od zawsze była, jest i będzie Iza Trojanowska, z którą znamy się osobiście, przez jakiś czas kumplowałem się z Wandą Kwietniewską, Małgorzatą Ostrowską, Kostkiem Dinosem i Pawłem Stasiakiem z zespołu Papa Dance. Do dziś słucham piosenek Bad Boys Blue i muzykę lat 80-tych i piosenki tych wykonawców mnie inspirują.

Jaką muzykę Pan tworzy już wiemy, a jakiej słucha Pan w zaciszu własnego domu?
Słucham ostatnio muzyki rosyjskiej, szczególnie Sergieja Lazarewa, ale słucham też muzy, która towarzyszyła mi w młodości, a jej autorem jest ktoś, z kim planuję pewien projekt, o którym teraz opowiadać nie będę, żeby nie zapeszyć.

Ostatnio ukazała się Pana najnowsza piosenka “Dogonić Czas”. Proszę w skrócie opowiedzieć, o czym ona jest?

Moi fani piszą do mnie na Facebooku, że chcą dogonić ze mną czas, wiec chyba powstał jakiś plan, by dogonić wszystko to, co kiedyś utraciliśmy, zgubiliśmy, czego nie zdołaliśmy zrealizować w naszej przeszłości… To plan na poprawę tego, co przed nami.

Od dłuższego czasu raczy Pan swoją publikę zaledwie singlami. Kiedy przyjdzie czas na pełnowymiarowy album?

Płyta jest już nagrana, w całości. Jest na niej 13 piosenek, które będziemy promować stopniowo, zależy nam na tym, aby zbadać gusta odbiorców i fanów muzyki dance.Jest szansa na to, by usłyszeć Pana muzykę na żywo?

Bardzo bym sobie tego życzył. Poszukuję w tej chwili managera lub agencję koncertową, która zaplanowałaby dla mnie trasę koncertową. Właśnie czekam na tego typu oferty współpracy.

Muzykoholicy, to portal, gdzie staramy się promować polskich muzyków, głównie tych mniej znanych. Pan, z bagażem swoich doświadczeń mógłby podzielić się z młodymi gniewnymi nie jedną złotą myślą. Co można poradzić muzykom, którzy są dopiero na początku swojej drogi?

O rety, strasznie trudne pytanie, może wrócimy do niego jak już będę miał taki bagaż doświadczeń muzycznych jak Zenio Martyniuk


Zobacz więcej:

Facebook

Instagram