X Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych tuż tuż, a wraz z nim KONKURS!

Święta to czas, kiedy kolędy są jak miękki puch z nieba, który otula nasze serca i pozwala skupić się na tym, co w życiu ważne.

Z tego miejsca, pragniemy wszystkich gorąco zaprosić na finałowy koncert dziesiątej edycji Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Krakowie, który odbędzie się
8 stycznia 2023 o godz. 19:00 w Nowohuckim Centrum Kultury. Artyści, którzy zaszczycą gości autorskim wykonaniem tradycyjnych świątecznych utworów w tym roku to: Kasia Sienkiewicz (Kwiat Jabłoni), Grażyna Łobaszewska, Janusz Radek , Krakowski Chór Dziecięcy oraz Laureaci Festiwalu. Na koniec uroczystości wręczone zostaną nagrody.

Festiwal ten można określić jako wydarzenie z duszą, którego celem jest obudzenie w człowieku Ducha Świąt za sprawą muzyki, jaką niosą wybitnie zdolni polscy artyści. Pomysł na to przedsięwzięcie narodził się z inicjatywy 15-letniego Kamila Kowalskiego w małej, wiejskiej sali koncertowej opodal jego domu w Kusowie, gdzie mając do dyspozycji jedynie kieszonkowy budżet, zorganizował pierwszą edycję Festiwalu. Dziś, mała przestrzeń zastąpiona została ogromną salą koncertową w Nowohuckim Centrum Kultury, a marzenie Kamila o rozpowszechnieniu festiwalu – spełniło się.

>> Bilety na festiwal można już kupić na stronie biletyna.pl w cenie 50 zł <<

A jeżeli mowa o nagrodach i świątecznym nastroju… Ekipa Muzykoholików przygotowała na Facebooku małą niespodziankę, w postaci świątecznego konkursu, gdzie do wygrania jest przedpremierowa płyta To Święta. Znajdziecie w niej zbiór kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, które są inne niż wszystkie. Prócz tradycyjnych, znanych wszystkim, kompozycji usłyszycie poruszające utwory w wyjątkowych wykonaniach artystów, związanych z festiwalem od 10 lat. Za projekt artystycznie odpowiada  Kamil Kowalski – artysta, Dyrektor Artystyczny i pomysłodawca Festiwalu Kolęd w Krakowie oraz Łukasz Krupa – przedstawiciel wytwórni Niebieski Label, współtwórca Festiwalu.

Podziel się swoją opinią ;)