Felieton: Dobre, bo polskie… #34 L.Stadt – Oczy kamienic

Utwór „Oczy kamienic” to najnowsza propozycja łódzkiego zespołu L.Stadt z ich ostatniego albumu zatytułowanego „L.Story”

Według mnie kompozycja jest niezwykle klimatyczna i posiada kapitalny tekst. Wokalnie też jest czego posłuchać. Ładnie i lirycznie, prawda? Posłuchajcie koniecznie!


Grupa L. Stadt została założona w Łodzi w 2003 roku. Muzyka, którą tworzą to mieszanka rocka, alternatywy i popu.  Obecni członkowie: Łukasz Lach – gitara, fortepian, śpiew; Adam Lewartowski – gitara basowa; Andrzej Sieczkowski – instrumenty perkusyjna oraz Piotr Gwadera – perkusja.

Polski zespół muzyczny spod znaku alternatywnego rocka i garage’u z elementami popu. Ich znak rozpoznawczy to mocne rockowe brzmienie, ciekawe teksty i świetny wokal. Wszystko podszyte czytelnymi fascynacjami twórczością między innymi The Beatles, The Velvet Underground, Becka i Blur.

W 2007 roku ich kawałki umieszczono na ścieżce dźwiękowej do filmu „Aleja Gówniarzy”, natomiast kompozycja „Gore” trafiła na jedną z ogólnopolskich składanek muzycznych. W tym samym roku wystąpili również na alternatywnym Off Festiwalu. Z kolei debiutancki album zatytułowany „L. Stadt” wydali na początku 2008 roku, po czym w wakacje wystąpili na scenie Tent Stage Festiwalu Open’er.

Ich dyskografię uzupełniają album „EL.P” (2010), EP-ka „You Gotta Move” z 2013 roku oraz album „L.Story” z 2017 roku. Natomiast do ich największych przebojów można zaliczyć kawałki: „Londyn”, „U.F.O.” oraz ”Come Away Melinda”.


Zajrzyj po więcej : 

L.Stadt na Facebooku

Podziel się swoją opinią ;)