Felieton: Dobre, bo polskie… #37 Lao Che – ,,Zrzuty”

„Zrzuty” to utwór płockiego zespołu Lao Che z ich płyty zatytułowanej „Powstanie Warszawskie” (2005). Warto zwrócić tutaj uwagę przede wszystkim na kapitalny tekst Huberta „Spiętego” Dobaczewskiego. Piosenka jako całość doskonale oddaje klimat tematyki Powstania Warszawskiego. Bardzo ciekawie to brzmi muszę przyznać. Posłuchajcie tego koniecznie.

Cześć i chwała bohaterom! 


Piosenki możecie posłuchać poniżej:


Lao Che to polski zespół crossoverowy. Grupa powstała w 1999 roku w Płocku, z inicjatywy Huberta Dobaczewskiego, Michała Splesza oraz Gustawa Pszczelarza, którzy wcześniej tworzyli grupę Kola.
W 2002 roku został wydany ich pierwszy oficjalny krążek zatytułowany „Gusła”, ale zrobiło się o nich głośno w 2005 roku, kiedy to wydali drugi longplay „Powstanie Warszawskie”. Dwukrotnie wystąpili na Przystanku Woodstock (2005 i 2006 rok). Są laureatami Złotego Bączka, przyznawaną przez festiwalową publiczność.

W 2008 roku ukazał się ich trzeci krążek zatytułowany „Gospel”. Zdołano wylansować kolejne dwa przeboje zespołu – „Hydropiekłowstąpienie” i „Czarne kowboje”. Wydali też album „Prąd stały / Prąd zmienny”, w 2010 roku. Zapowiadał go kawałek „Czas”. Kapela ma na koncie jeszcze 2 albumy „Soundtrack” (2012) i „Dzieciom” (2015) z przebojami „Tu”, „Bajka o Misiu (Tom pierwszy)” i „Wojenka”.

Zajrzyj po więcej:

Lao Che na Facebooku

Podziel się swoją opinią ;)