Felieton: Dobre, bo polskie… #41 Dawid Podsiadło -,, Projekt 19″

„Projekt 19” to utwór Dawida Podsiadło z reedycji jego płyty zatytułowanej „Annoyance and Disappointment” (2015). Ciekawostką jest, że do utworu nie został nagrany odrębny teledysk, a piosenka została zamieszczona na teledysku do piosenki “W Dobrą Stronę” od 3:38. Obraz pokazuje urywki filmików, gdzie można zobaczyć reakcje ludzi z pierwszej części videoklipu. Bardzo mi się ten pomysł podoba. Obejrzyjcie koniecznie.

Według mnie to kapitalny utwór. Najbardziej podoba mi się tekst i wokal! Polecam.


Piosenki możecie posłuchać poniżej:


Dawid Podsiadło wkroczył na polską scenę muzyczną z takim rozmachem, że nie jeden debiutujący artysta marzy o takim debiucie. Jest to jeden z nielicznych artystów w Polsce, któremu udało się wypuścić single do komercyjnych rozgłośni radiowych (Rmf Fm, Radio Zet), a także tych uważanych za niszowe (Polskie Radio Program Trzeci). Artysta wygrał drugą edycję X Factor. Co ciekawe długo zwlekał z podpisaniem kontraktu płytowego, a później wydał jeden z najlepszych polskich albumów popowych ostatnich lat – “Comfort and Happiness” (2013). Na swoim koncie ma też duet z Tatianą Okupnik.

Dawid jest wokalistą dwóch rockowych zespołów – Curly Heads i Reaching For The Sun. Wstępował też jako support przed wielkie gwiazdy, bo Laną Del Rey oraz 30 Seconds To Mars, a także na największych festiwalach w Polsce jak np.: Open’er Festival czy Coke Live Music Festival.
Jest też zdobywcą 4 Fryderyków (2014), a także niezliczonych nominacji do innych nagród muzycznych (Paszporty Polityki, Wiktory, Superjedynki czy MTV Europe Music Awards. W maju 2015 roku otrzymał nagrodę Bursztynowego Słowika na Polsat SopotHit Festiwal.
Jego najnowszy krążek zatytułowany „Annoyance and Disappointment” ukazał się 6 listopada 2015 roku. W ubiegłym roku na gali Eska Music Awards 2016 został nagrodzony statuetką w kategorii Najlepszy artysta.

 

Zajrzyj po więcej:

Dawid Podsiadło na Facebooku

Podziel się swoją opinią ;)