Felieton: Dobre, bo polskie… #43 Mikromusic feat. Skubas i „Bezwładnie”

„Bezwładnie” to wspólny utwór zespołu Mikromusic z gościnnym udziałem wokalisty Skubasa z albumu grupy zatytułowanego „Matka i żony” (2015). Autorką muzyki i słów jest Natalia Grosiak. Kawałek wykorzystano również w soundtracku debiutanckiego filmu Bartka Prokopowicza “Chemia”.

Moim zdaniem piosenka jest bardzo interesująca. Zwłaszcza wokalnie może się podobać. Jeśli tego dotychczas nie słyszeliście, to musicie to zrobić właśnie dziś.


Piosenki możecie posłuchać poniżej:


Skubas to polski piosenkarz, gitarzysta, kompozytor, MC i DJ, wykonawca muzyki alternatywnej. Styl wokalny Skubasa mieści się pomiędzy drum i bassowym freestylem a śpiewem soulowym, funkowym oraz jazzowym z elementami rocka. W 2005 r. rozpoczął studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (kierunek wokalistyka) Akademii Muzycznej w Katowicach. Jego debiutancki album zatytułowany „Wilczełyko” ukazał się 11 września 2012 r. nakładem wytwórni Kayax. Artysta otrzymał 2 nominacje do Fryderyków 2013: jako Debiut Roku i Utwór Roku (za piosenkę „Linoskoczek). Występował m.in. na festiwalu Open’er Festival i Malta Festivalu, Festiwalu w Jarocinie i innych. Skubas współpracował z różnymi artystami jak np.: Smolik, Novika i Kayah. Jego dyskografię uzupełnia krążek zatytułowany “Brzask” z 2014 roku. 

 

Zajrzyj po więcej:

Skubas na Facebooku

Mikromusic na Facebooku

Podziel się swoją opinią ;)