IDOL! Casting w Katowicach

12.11.2016 r. odbył się w Katowicach casting do programu Idol!

idol

Od samego rana pod gmachem Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach tłumy uczestników czekały na szansę zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych. Pełni nadziei i entuzjazmu dzielnie znosili niską temperaturę oraz konieczność stania w długiej kolejce. Wśród kandydatów można było spotkać osoby z różnych części Polski. Niektórzy bardziej doświadczeni w konkursowej rywalizacji, inni to absolutni debiutanci w tej materii.


Jeden z pierwszych młodych wokalistów, którego miałam okazję spotkać przed wejściem do budynku, to sympatyczny chłopak z Tarnowskich Gór przedstawiający się jako REBEL. Był to jego pierwszy casting do tego typu programu. Stwierdził, że owe eliminacje traktuje jako okazję do sprawdzenia się i usłyszenia obiektywnych opinii na temat własnych umiejętności. Zasygnalizował także, iż ma na swoim koncie autorskie kompozycje, a ewentualny udział w show stałby się dla niego szansą na zaprezentowanie twórczości na większą skalę. Pomimo deklarowanego dystansu do całej sytuacji, wytrwale odczekał kilka godzin, aby móc zaśpiewać przed jury jedną z piosenek Grubsona.


Punktualnie o 10:30 w drzwiach gmachu pojawił się Maciek Rock, który z zapałem i radością powitał wszystkich kandydatów na nowego muzycznego idola. Jego okrzyki oraz gesty wzbudziły entuzjazm wśród zebranych i wprowadziły wiele pozytywnej energii. Chwilę później, w holu Centrum Kongresowego, pierwsi chętni mogli już wypełniać ankiety uczestnika programu. Tutaj poznałam 20-letnią Michalinę z Tych. To bardziej doświadczona uczestniczka, brała już udział w przesłuchaniach do telewizyjnego show konkurencyjnej stacji telewizyjnej. Nauczona tą próbą zaistnienia na rynku muzycznym, przyszła z konkretnym planem na swój występ. Przekonana, że wie, jak dobrze się zaprezentować, zdecydowała, iż  piosenką, która ma jej w tym pomóc, będzie popularny aktualnie utwór „Love on the brain” Rihanny.


Pierwsi uczestnicy z wypełnionymi ankietami i numerami castingowymi o godzinie 10:45 przenieśli się do Sali Oczekiwań, gdzie ze swoimi bliskimi spędzali czas dzielący ich od momentu konfrontacji z komisją. Wśród nich była 16-letnia Sylwia, która przyjechała ze Strzelców Opolskich. Co prawda, młoda kandydatka brała udział w eliminacjach do programu telewizyjnego pierwszy raz, jednak nie było to jej debiutanckie zetknięcie się z konkursem muzycznym. Od 4 lat jest ona bowiem wokalistką Studia Wokalnego „BIS”, z którym występowała z powodzeniem m.in. na konkursach w Niemczech i Czechach. Jak szybko okazało się, przygoda z „Idolem” będzie miała swoją kontynuację dla Sylwii, ponieważ brawurowo przeszła przez pierwszy casting i z miejsca znalazła się w drugim etapie.


Komisje sędziowskie przez wiele godzin przesłuchały setki uczestników. Każdy z nich szukał swojej szansy i pokładał nadzieje na wielką karierę w nowej odsłonie programu „Idol”. Kto odniesie sukces? Przekonamy się już wiosną przyszłego roku.

Podziel się swoją opinią ;)