Klub Studio – muzykoholiczny rozkład jazdy na październik | BATUSHKA

Październik to już poważniejszy wstęp do jesieni. Koniec lata nie oznacza natomiast końca koncertowania. Aura spadających liści, cięższych i bardziej deszczowych wieczorów sprzyja zarówno rozmyślaniom, jak i muzyce! Zatem uprasza się wszystkich do zapoznania się z repertuarem krakowskiego Klubu Studio na ten miesiąc!

W klubie Studio Kraków, jesienna atmosfera serwuje miłośnikom muzyki niezwykłe przeżycia i niezapomniane doświadczenia muzyczne. To macie jak w banku. W nadchodzących miesiącach czeka nas seria koncertów, które rozpoczęły się we wrześniu i trwać będą cała jesień. Sezon został odważnie otwarty w klimacie metalowym. 30 września zespół Percival Schuttenbach dostarczył swoje ‘wiedźmińskie’ melodie w bardziej intensywnym wydaniu, a 5 października Batushka zabierze fanów w wielowymiarową dźwiękową podróż do mrocznego świata dźwięków i emocji. Będą legendy, będzie pop, nowe i stare brzmienia. Październik w Klubie Studio to więcej niż tylko muzyka. To czas, kiedy kultura i sztuka łączą się w jednym miejscu, tworząc przestrzeń, w której spotkania z artystami, wystawy i warsztaty stanowią integralną część wydarzeń. I to wszystko czeka Was między innymi podczas Ars Latrans Festival, którego zwieńczeniem będzie koncert finałowy odbywający się 21 października w Klubie Studio. Nie można nie wspomnieć również o 11. edycji festiwalu Synestezje, która odbędzie w ostatni weekend października. Wszystko to w duchu twórczości i inspiracji, której owocem są magiczne wieczory pełne dźwięków i emocji.

Pierwszy koncert, który nacieszy październikowe uszy, organizowany jest w ramach AGH FRESHMEN. Ale że o co chodzi? Muzyczne przedsięwzięcie pod nazwą AGH FRESHMEN to takie trochę oczepiny dla pierwszorocznych studentów w Krakowie, przygotowane we współpracy z Klubem Studio. Hasło przewodnie to: Przeżyj studia w 3 dni!

Pierwszy na celowniku będzie zatem kultowy góralski zespół — Baciary. Założony został w 2002 roku na Podhalu przez braci Andreza i Janusza Body. Szybko zdobył popularność dzięki nowoczesnemu podejściu do wykonywania dawnych melodii, które kiedyś śpiewali nasi dziadkowie i rodzice. Przez lata skład zespołu ulegał zmianom, ale ich najbardziej znane i lubiane piosenki to “Żyje się raz,” “Oczy zielone,” “Nic do stracenia,” i “Jak się bawią ludzie.Koncert już w ten wtorek! 03/10/2023. Dzień później tj. 04/10/2023, AGH FRESHMEN zapewni krakusom muzycznego fikołka o 360 stopni w stronę muzyki elektronicznej TRIBBS’A. Mikołaj Trybulec to multi-muzyk, ale przede wszystkim producent, basista i kompozytor. Debiutował jako muzyk sesyjny, współpracując z Cleo, Lanberry, Sound ‘N’ Grace oraz Natalią Szroeder. Jego popularność osiągnęła międzynarodowy wymiar, a imprezę rozkręca jak mało kto. W czwartek 05/10/2023 nastąpi apogeum i powrót czwartkowych dyskotek w Klubie Studio! Zaprasza się wszystkich Pierwszaków (i nie tylko) na największą imprezę inauguracyjną w Krakowie! Bilety? Obserwujcie wydarzenie, stay tuned.

BATUSHKA to polski black metalowy fenomen, który odwiedzi Kraków już 05/10/2023. Ich występy na żywo nie pozostawiają nikogo obojętnym, albowiem nie są to zwykłe koncerty – to prawdziwe black metalowe liturgie. Dopiero co powrócili z trasy koncertowej w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Japonii, a już są gotowi dać swoim europejskim wyznawcom prawdziwą czarną mszę. BATUSHKA jest silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej! Ale hola, nie będą sami, zagra z nimi — nie kto inny jak — ARKONA. Po długich pięciu latach oczekiwania, ARKONA, czołowy przedstawiciel pagan metalu na świecie, powraca, z wyczekiwanym przez wszystkich, dziewiątym studyjnym albumem “Kob” wydanym przez Napalm Records. Jego premiera zaplanowana jest na 16 czerwca 2023 roku. Po raz kolejny, zespół lirycznie eksploruje dalekie, głębokie i mroczne sfery filozofii wokalisty Mashy Scream oraz związane z tym poglądy na przyszłość ludzkości. Wszystkiemu towarzyszy muzyka, stale oparta na pogańskich tradycjach. Bez wątpienia “Kob” otworzy nowy rozdział w karierze zespołu.

05/10/2023 WEŹŻE KUP BILET TicketClub / eBilet / Klub Studio

Bracia Figo Fagot to bezsporni mistrzowie wyrafinowanego kiczu. Już 06/10/2023 zaszczycą was swoja muzyczną satyrą w Klubie Studio. A po co wracają do Krakowa?! Aby wstrząsnąć publicznością dźwiękami syntezatorowych solówek, elektronicznymi samplami z głębin disco polo i zabawnymi tekstami, które zawsze kończą się trafnym i wyrazistym zwrotem. Bracia Figo Fagot mają na swoim koncie aż sześć albumów studyjnych, z których pięć zdobyło status złotej płyty.

06/10/2023 WEŹŻE KUP BILET TicketClub / kupbilecik / eBilet / Klub Studio

S B B — obwołano najlepszym polskim zespołem rockowym 50-lecia. 07/10/2023 wystąpią na scenie Klubu Studio. Zespół to tak naprawdę trójka muzyków, która zrewolucjonizowała polski rock. Wciąż istniejący i aktywny na scenie zespół tworzy w myśl idei zawartej w jednym z rozwinięć nazwy: S B B- Szukaj, Burz, Buduj. Gatunek: rock progresywny, blues-rock, jazz-rock, hard-rock, rock symfoniczny, funk rock. Zapalony fanie rocka, nie może Cię tam zabraknąć.

07/10/2023 WEŹŻE KUP BILET TicketClub / kupbilecik / eBilet / Klub Studio

Grzegorz Dolniak – stand-uper pierwszej klasy. A mówiłam, że nie tylko muzyka! Zapamiętajcie datę 09/10/2023 bo to wtedy Grzegorz Dolniak wraca w najnowszym programie pt.”Lifehack”! Jeden z najbardziej ekspresyjnych komików w Polsce ponownie zabiera nas w podróż po swoich odjechanych życiowych obserwacjach.

09/10/2023 WEŹŻE KUP BILET kupbilecik / biletyna

ARCHIVE — tak, dobrze czytacie. Archive na trzech koncertach w Polsce! Zespół, którego dzięki legendarnemu przebojowi „Again” nie trzeba przedstawiać, zagra 11/10/2023 w krakowskim Klubie Studio, 12 października w warszawskim COS Torwar i 13 października 2022 w gdańskim Starym Maneżu. Londyński zespół Archive ogłasza swoją największą dotychczas trasę koncertową. „Call To Arms & Angels” odbędzie się w październiku i listopadzie 2022 roku i obejmie występy w najbardziej prestiżowych miejscach w Europie.

11/10/2023 WEŹŻE KUP BILET Ebilet

Happysad-u nie trzeba przedstawiać., w Klubie Studio pojawią się 14/10/2023. Trzy lata temu, tj. w 2021 roku zespół obchodził dwudziestolecie istnienia, które świętował okolicznościową płytą „Odrzutowce i Kowery” oraz książką biograficzną „Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad” autorstwa Żanety Gotowalskiej. Ostatnio zespół wydał wspaniały utwór pt. “Pył”, w którym wystąpiła również Kasia Lins.

14/10/2023 WEŹŻE KUP BILET O TUTAJ (Dostępne również kolekcjonerskie!!)

Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox – LIFE IN THE PAST LANE TOUR dociera do Krakowa już 15/10/2023 w Klubie Studio. Lata mijają, a trendy ciągle się zmieniają, ale niczym Jaguar XK-E rocznik 1961 – hity z przeszłości są coraz bardziej doceniane, właśnie po czasie. Trasa koncertowa Postmodern Jukebox – “Life In The Past Lane” jest celebracją największych utworów XX wieku, wraz z połączeniem rozpoznawalnych hitów z obecnej ery – idealna fuzja tego co vintage, z tym co nowoczesne.

15/10/2023 WEŹŻE KUP BILET (W SIECI PARTNERSKIEJ)

Poluzjanci – zagrają Wam muzykę z pogranicza pop-rock, funky i jazz już 20/1012023. W początkowym składzie znaleźli się: Kuba Badach (śpiew), Piotr Żaczek (gitara basowa), Przemysław Maciołek (gitara), Robert Luty (perkusja), Tomek Szymuś (klawisze). W 1997 roku po raz pierwszy zagrali na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Łącznie na koncie mają 3 płyty: Tak po prostu, Druga płyta, Trzy metry nad ziemią. W 2000 roku zespół poszerzono o klawisze u Grzegorza Jabłońskiego oraz muzyczno-techniczny talent – Marcina Górnego, dzięki czemu wspólnie wydali debiutancką płytę pt. Tak po prostu (Sony Music Entertainment Poland). Po długiej przerwie od grania, w marcu tego roku znów wrócili na scenę, najbliższym przystankiem Poluzjantów jest (ponownie) Klub Studio.

14/10/2023 WEŹŻE KUP BILET O TUTAJ

ARS LATRANS Festival to interdyscyplinarny festiwal sztuki odbywający się w Krakowie od 2016, kolejna edycja po raz piąty uraczy Was w październikowym rozkładzie jazdy Klubu Studiu – 21/10/2023. Każda edycja jest wyjątkowa, ponieważ obraca się wokół innego tematu. Cienie i światło. Ciemność czyha tuż za rogiem. Ulice są mokre od deszczu. Kolorowe neony reklamują zadymione bary i szemrane hotele. Ciągłe poczucie zagrożenia, jakby każdy miał jakiś sekret. Wszyscy są tak cholernie piękni, ale coś ukrywają… Festiwal kryje wiele tajemnic, wpadniesz je odkryć?

21/10/2023 WEŹŻE KUP BILET O TUTAJ

GENZIE TOUR w Krakowie! Już 22/10/2023 wpadają do Klubu Studio i to od razu z sold outem. Pierwsza trasa Genzie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a pozytywna energia towarzysząca koncertom zmotywowała Twórców do ponownego wyruszenia w TRASĘ. Genzie ponownie odwiedzi największe kluby w Polsce, żeby zaprezentować swoje największe hity i zaskoczyć uczestników kilkoma niespodziankami. Już 22 października Genzie zawita do klubu Studio w Krakowie!

22/10/2023 SOLD OUT

Riverside to jeden z polskich zespołów rockowych z uznaniem za granicą, a 24/10/23 zawita w rodzime progi do Klubu Studio. Zespół zaprasza na finał swojej trasy “ID.Entity Tour 2023”, która promuje ich najnowszy album “ID.Entity”. Podczas tych sześciu dużych koncertów w Polsce, zapewnimy najlepsze wrażenia audio-wizualne, a bilety dostępne będą zarówno na miejsca siedzące, jak i stojące. To będzie ponad dwugodzinny koncert, a przed nim wystąpią specjalni goście, którzy wkrótce zostaną ogłoszeni. Nie możecie przegapić tego wydarzenia!

24/10/2023 WEŹŻE KUP BILET O TUTAJ (Dostępne również kolekcjonerskie!!)

Pokaz Mody · PO:ŚWIATY OTWARCIE FESTIWALU SYNESTEZJE już 26/10/2023. Odkryj unikalne i inspirujące stylizacje, które przeniosą Cię w odległe, fantastyczne rzeczywistości. Przygotuj się na niezapomnianą, sensualną podróż przez tajemniczy i zaskakujący świat mody.

26/10/2023 FOR FREE

Art Color Ballet: Tabula Rasa; spektakl action paintingjuż 26/10/2023. TABULA RASA POCZĄTEK: jest jak biała kartka papieru którą czas zapisuje własnymi słowy. I gdy już życie w każdej literze ma swą formę, zaczynamy, wiedzieć, określać, znaczyć. I wiele więcej przecinków. Bilety dostępne na stronie https://www.klubstudio.pl/.

Ciąg dalszy Synestezji. AVI już 27/10/2023. Mały Książę wraca do klubów! Po wyprzedanej w całości wiosennej trasie promującej pierwszy solowy album, Avi ponownie wraca na klubowe sceny w sześciu miastach. Wszyscy Ci, którym nie udało się załapać na koncerty przed wakacjami, będą mieli szansę posłuchać na żywo materiału z “Małego Księcia” już jesienią. Avi odwiedzi: Kraków, Poznań, Łódź, Szczecin, Białystok oraz Warszawę, która ponownie będzie miejscem finałowego eventu.

24/10/2023 WEŹŻE KUP BILET O TUTAJ (Dostępne również kolekcjonerskie!!)

Całkiem nowa SARSA wbije do nas 28/10/2023. Sarsa eksploruje alternatywne brzmienia. Jesienią tego roku ukaże się nowy album Sarsy – pierwszy we współpracy z wytwórnią oraz managementem Kayax. Artystka obrała świadomy i bezkompromisowy kierunek. Nowy materiał zapowiadały już zagadkowy, melorecytowany „Prolog 5 minut ” i buntowniczy, postpunkowy „Balet” zaśpiewany w duecie ze Zdechłym Osą oraz singiel – „Ciasto” – równie energetyczny, co tętniący życiem i bitem. Potem była (i jest) fenomenalna “Zuch dziewczyna”, która ujrzała światło dziennie miesiąc temu. Artystka ma dla fanów nie tyle nowy rozdział, co całkowicie nową fabularna opowieść, podsycaną własnymi doświadczeniami. Co przygotuje dla widzów w Krakowie? No my Wam nie powiemy, musicie odkryć tę kartę sami.

28/10/2023 WEŹŻE KUP BILET O TUTAJ

Porter / Karczewska + Rita Pax – dalsza część Synestezji, datowana na dzień 29/10/2023. JOHN PORTER – rockman, artysta, poeta. Gwiazda, legenda. Polsko-brytyjski muzyk występował solowo, współpracował z innymi twórcami, tworzył w zespole, a także w duecie. W swojej karierze muzycznej odniósł wiele sukcesów, m.in. we współpracy z Korą i Markiem Jackowskim przy “Mannam – Elektrycznym Prysznicu” oraz nagrywając z Anitą Lipnicką album „Nieprzyzwoite piosenki”. Rita Pax to przedstawicielka alternatywy, a tak naprawdę Natalia Przybysz skryta pod tajemniczym pseudonimem, robiąca wiele muzycznego dobra. Paulina Przybysz znana z jest z takich składów i wcieleń jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax, Archeo. Rocznik ’85, pamięta dobrze lata dziewięćdziesiąte i mocno szanuje historię muzyki ale z tym bagażem chętnie nurkuje w nowych brzmieniach.

24/10/2023 WEŹŻE KUP BILET O TUTAJ (Dostępne również kolekcjonerskie!!)

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w październikowym rozkładzie Klubu Studio, czeka Was, bez wątpienia, spora dawka wrażeń. My również szykujemy kilka niespodzianek, dlatego bądźcie czujni!

Podziel się swoją opinią ;)