[RECENZJA] New Message – ,,Przestrzenie”

przestrzenieNew Message – nowy projekt, który, jak sami twierdzą; został zbudowany na przyjaźni i dźwiękach. W nagraniach do płyty wzięli udział: Przemysław Szczotko – śpiew, chórki, gitara klasyczna; Stanisław Ziemniewicz – instrumenty perkusyjne, chórki; Bartosz Wilk – bębny, syntezatory, programowanie; Stanisław Żaczek – gitary, chórki, programowanie; Albert Bezdziczek – instrumenty klawiszowe; Marcin Gromnicki – bas, ukulele basowe; Adam Nowacki – bas, Bartłomiej Pietsch – bas. Powiedziałabym… zacna ekipa!

Płyta jest stosunkowo nowa, więc jak zawsze przychodzimy do Was ze swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami. Jeśli chodzi o gatunek usytuuje go bardzo jasno. Jest to pop. Album tworzy nastrój dosyć romantyczny.

Jest typem rozliczenia z tego, co było, a tym, co mogłoby być. Wiem, skrajne słowa, ale możecie się przekonać, że tak naprawdę w istocie jest. Na płytę składa się 10 utworów, a zarazem 10 różnych historii. Jedną z moich ulubionych opowieści na tej płycie jest Kobieta jak ty, do której został nagrany również teledysk. Pokazuje perspektywę człowieka, który żałuje swoich błędów z przeszłości. Kolejną zasadniczo perełką jest Tworzymy ten świat.  Ta z kolei pokazuje relacje bliskich osób.

Tych opowieści na płycie znajdziecie jeszcze więcej. Myślę, że każdy odnajdzie cząstkę pasującą do siebie. Nasuwa mi się porównanie jej do swego rodzaju książki, która ma również swoje rozdziały. Jedno z drugim się uzupełnia, tworząc wspaniałą całość. Zarówno nazwa płyty, jak i sama okładka pokazują o czym jest tak naprawdę płyta. Jeśli zajrzymy tylko do historii filozofii odczytamy metaforę przestrzeni,  jako ogół wszelkich relacji zachodzących pomiędzy obiektami bądź zbiór tych obiektów, ewentualnie system stosunków. Taka sytuacja ma miejsce na płycie. Relacje międzyludzkie wysunięte zostały na pierwszy plan. Jeżeli natomiast chodzi o okładkę albumu, to mamy na niej przedstawionych rozbitków, czyli kogoś kogo spotkały różne niepowodzenia życiowe.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się z twórczością zespołu. Może dołączycie do grupy rozbitków?


Zajrzyj po więcej!

https://www.facebook.com/newmessageofficial/


newmessage
fot. Sebastian Cielecki

Podziel się swoją opinią ;)