[RELACJA] Z ostatniej chwili: Mariusz Dyba zwycięzcą „Idola”!

Tysiące kandydatów, czternaście odcinków, czterech jurorów i tylko jeden on – nowy idol. Zaledwie kilka minut temu zakończył się wielki finał Polsatowskiego show. Decyzją widzów kolejną gwiazdą na firmamencie polskiego świata muzyki został Mariusz Dyba!


Mariusz Dyba pochodzi z Olsztyna. Z zawodu ratownik medyczny, wolny obywatel świata, związany z rodzinną Ornetą i Olsztynem. Na co dzień gra i występuje w okolicznych pubach, hotelach i restauracjach. Pracuje jako instruktor zespołu młodzieżowego w Miejskim Domu Kultury w Ornecie. Śpiewa od dzieciństwa. Był wokalistą w zespole rockowym Elephant Memory. Zagrali kilkadziesiąt fajnych koncertów i zakończyli działalność w 2014 roku. Obecnie z ekipą przyjaciół pracują w Olsztynie nad własnym materiałem. Od grudnia 2016 r. wokalista Chemii.


Podczas ostatniego, szóstego odcinka na żywo ośmiu finalistów wykonało wspólnie utwór „Jak nie my to kto”. Towarzyszyło im aż dwunastu byłych uczestników.


Rozgrywka została podzielona na kilka etapów. Pierwszym z nich była piosenka , dzięki której znaleźli się w programie, czyli utwory castingowe : „Englishman in New York” (Jakub), „Little Talks” (Karolina) i  „Hold Back The River” (Mariusz). W drugiej rundzie finaliście zaśpiewali ulubione przeboje : W drugiej rundzie usłyszeliśmy ulubione przeboje finalistów, czyli ,,Ślady” (Jakub), ,,All I Want” (Karolina) oraz ,,Creep” (Mariusz). Trzecia runda to piosenki z dedykacją. Jakub utwór ,,List Do M.” zadedykował mamie, podobnie Karolina w utworze ,,Zanim pójdę“. Mariusz utwór ,,Pocztówka z Kosmosu” zadedykował przyjaciołom. Po wykonaniach nastąpił czas na przyznanie nagród. Nagrodę specjalnę od RMF FM zdobyła Karolina Artymowicz. Piosenkarka wygrała kampanię o wartości 100 tysięcy złotych. Kryształowe serce Polsatu i 30 tys. zł zdobyła Angelika “Żelka” Zaworka. Na 3. miejscu znalazł się Jakub Krystyan, a na drugim Karina Artymowicz.


Gościnnie wystąpiła Ania Dąbrowska oraz zespół Hurts.


O tym, jak potoczą się dalsze losy Mariusza, przekonamy się wkrótce, a tymczasem serdecznie gratulujemy!


Zajrzyj po więcej:

Mariusz Dyba na Facebooku

Idol Polska na Facebooku

Podziel się swoją opinią ;)