Tripowy “Strecz” – drugi utwór od nowego projektu Szklane Domy

Krakowski duet Szklane Domy składa się z zupełnie nowej postaci na polskiej scenie muzycznej, jaką jest Nikola Łeppek (wokalistka, autorka tekstów), a także znanego już ze współpracy z zespołem Waluś Kraksa Kryzys, byłego basisty – Bartosza Jędreckiego (muzyka, produkcja).

Mieliśmy już okazję pisać o nich wcześniej, trudno ominąć tak ciekawy duet. Zarówno podczas odsłuchu Streczu oraz gorzkiego Nastroju atramentowego, człowiek ma wrażenie, że już kiedyś to czuł.

Równie eklektyczny co syntezatorowy Strecz naszpikowany jest metaforami, które nakreślają historię o tym, jak wygląda pozbywanie się z życia negatywnych wzorców i schematów, a także toksycznych relacji. A mówiąc nieco ogólniej- wszystkiego tego, co stanowi obciążenie dla psychiki i duszy. Niemałe wrażenie zrobił na mnie ten utwór, a czym? Przebojową liczbą przenośni, ale takich nietypowych, zdaje się więc, że właśnie w ich stylu. Ale przede wszystkim, przemawiają do mnie te wersy, które bezpośrednio nawiązują do relacji na linii matka — dziecko; “Matki wożą dzieci, same będąc dziećmi, owinięte streczem sprawy się nie kurzą […]“. Mocne, dobitne, strecz owija nas w emocje. A owinięte nim utwory — robią się gorętsze, mam nadzieję. Ponoć, utwór idealnie nadaje się do jazdy na rolkach czy kurzenia papierosów, tak przynajmniej obiecują twórcy. Ja na rolkach jeździć nie umiem, ale myślę, że może się przydać w samochodowych głośnikach, w któryś ciepły letni wieczór, podczas przejażdżki bez celu. Prócz muzyki, na platformie YouTube, dołączony mamy ładny ruchomy obrazek, przedstawiający zniecierpliwioną dziewczynę, żółte schody i trochę niebieskiego płótna w słoneczniki, co zostawia na pewno jedno pole do interpretacji.

Pierwszy singiel duetu Szklane Domy dostał się na playlistę Spotify FRESH FINDS POLSKA, w tym momencie status odsłuchów utworu przeskoczył 3600. Kolejny utwór miał premierę dzisiaj – 30.05 – i jest to dobry potentat do zwielokrotnienia tej liczby zapętleń, synthpopowy charakter utworów wprowadza przyjemną rytmiczność.


Krakowski duet Szklane Domy składa się z zupełnie nowej postaci na polskiej scenie muzycznej, jaką jest Nikola Łeppek (wokalistka, autorka tekstów), a także znanego już ze współpracy z zespołem Waluś Kraksa Kryzys, byłego basisty – Bartosza Jędreckiego (muzyka, produkcja). Jest to połączenie gwarantujące przyjemne doświadczenia, łączące wrażliwość Nikoli i wieloletnią fascynację Bartka alternatywną muzyką elektroniczną. Za Nastrój atramentowy i Strecz odpowiada również producent Marcin Giza. W rezultacie, ich muzyka jest z jednej strony niepokojąca, a z drugiej taneczna. Nasycona emocjami, ale i pełna swobody.

Podziel się swoją opinią ;)