,,W Polsce prawdziwych artystów jest mało, a raczej przeważają pozerzy…” wywiad z Chrisem Memo

Chris Memo prywatnie Krzysztof Milewski – producent muzyczny a także dj i kompozytor oscylujący w różnych stylach współczesnego brzmienia. Współpracował z DJ’em Adamusem, Alchemist Project, East Clubbers, Groove Busterz, oraz wieloma artystami w kraju. O muzyce klubowej oraz byciu producentem i DJ’em opowiedział nam w poniższym wywiadzie. 

Chris Memo

Tomasz Ochota

 

Jesteś producentem muzycznym. Jaką drogę musiałeś przejść w życiu, aby być w tym miejscu, w którym jesteś ?

Nie ukrywam, że kosztowało mnie to ogrom czasu jak i pracy. Wiadomo, że do wszystkiego dochodzi się etapami, ale nie podejrzewałem, iż te etapy będą tak kanciaste i skomplikowane. Oczywiście w dalszym ciągu dążę do założonego przeze mnie celu, więc mój punkt kulminacyjny nie został jeszcze osiągnięty, ale jestem przekonany, że to kwestia czasu i pracy 🙂

Na czym, Twoim zdaniem, polega fenomen muzyki klubowej?

Przede wszystkim na różnorodności. Muzyka klubowa jest przeolbrzymim terminem, zatem fenomenem jest na pewno ciągły rozwój, jak i nieustanne nowe brzmienia. Ciężko jest mówić o fenomenie w czymś, co z dnia na dzień przybiera nowe barwy, ale moim zdaniem głównym fenomenem jest właśnie różnorodność.

Jak wygląda Twój dzień? Zajmujesz się muzyką codziennie, czy masz inne zajęcia, którym się oddajesz?

W tygodniu głównie skupiam się na produkcji, czyli minimalnie 6 godzin poświęcam na zlecenia muzyczne, resztę czasu przeznaczam na swoje single, a w weekendy oczywiście gram w klubach w całej Polsce. Jak to w pracy twórczej, nie każdy dzień jest taki sam. Bywają dni, że totalnie nie mam weny ,więc robię sobie wolne i zajmuje się mediami, swoją firmą oraz sprawami domowymi.

Wielu producentów muzycznych jest również DJ’ami. Nie wolałbyś się skupić tylko na jednej z tych czynności ?

Nie, gdyż jedno i drugie to moje życie i pasja, a ponadto źródło zarobku. Najwięcej czasu poświęcam produkcji oczywiście, ale jak wspomniałem wcześniej – weekendy (nie wszystkie) są w podróży.

Współpracowałeś z wieloma Artystami. Który z nich zainspirował Cię najbardziej? Dzięki któremu zmieniłeś swoje myślenie o muzyce?

DJ Adamus, którego pozdrawiam. Pracujemy ze sobą do dnia dzisiejszego, lecz kiedy się poznaliśmy zacząłem na wiele rzeczy patrzeć zupełnie inaczej. Muszę powiedzieć, że jego ekscentryczny, ale niezwykle prawidłowy pogląd na świat gdzieś tam zaowocował w mojej głowie. BBX, również pozdrawiam Krzychu, Ten człowiek pozostanie na pewno na długo w mojej pamięci, ponieważ wiele mi muzycznie pomógł i do dziś mamy świetny kontakt.

Oscylujesz w wielu stylach współczesnego brzmienia. Który jest Ci najbliższy i dlaczego ?

Tak, jako ghost producent, produkuję wszystko (bez wyjątku), lecz ja osobiście skupiam się na muzyce klubowej, a dokładnie brzmieniach popularnych (mainstreamowych). Dlaczego? Nie wiem – czuję to najbardziej 🙂

Tworzysz również oprawy muzyczne i ścieżki dźwiękowe. W sumie, to jesteś jednym człowiekiem o wielu muzycznych talentach. Podczas pracy nad jakim utworem lub dziełem muzycznym napotkałeś największe problemy? Z którym wiążą się ciekawe historie?

Zgadza się, jak napisałem w poprzednim pytaniu – nie ograniczam się produkcyjnie – przyjmuję każde zlecenie. Nawiązując do drugiej części pytania, to na pewno sporo pracowałem nad sobą, a dokładnie swoim głosem lektorskim. Nagrywam sporo spotów reklamowych i dość długo zajęło mi to, zanim mój głos można było zaliczyć do profesjonalnego. Praca nad dynamiką oraz artykulacją głosu jest na prawdę ciężka i przy tym pochłaniająca. 

Ewelina Lisowska, Wet Fingers czy DJ Adamus, to tylko kilkoro muzyków, dla których stworzyłeś remixy. Poza tym współpracowałeś z m.in. Alchemist Project czy East Clubbers. Który utwór stworzony dla kogo bądź z kim mógłbyś określić jako Twoja najlepsza wizytówka? Dlaczego ?

Ciężko mi odpowiedzieć na te pytanie, ponieważ każda z tych produkcji jest inna. Na chwilę obecną najbardziej jestem zadowolony z utworu (coveru) pod tytułem „Waiting For Tonight” który powstał przy współpracy z DJ’em Adamusem oraz ostatni singiel (również cover) z Wutes’em noszący nazwę „Show Me Love”.

Z jakimi Artystami chciałbyś współpracować?

Na pewno z artystami z poza granic naszego kraju. Uważam, iż w Polsce prawdziwych artystów jest mało, a raczej przeważają pozerzy i osoby, które żerują na cudzych umiejętnościach. Tak wiem, mocne słowa, ale cholernie prawdziwe.

Jakie wydarzenie byłoby spełnieniem Twoich marzeń? Może występ na Tomorrowland?

Tego typu imprezy raczej mnie nie podniecają. Bardziej skupiam się na imprezach plenerowych w Polsce oraz renomowanych klubach w naszym kraju. Chcę również uderzyć w Anglię, ponieważ mój tegoroczny koncert w Bristolu (UK) dość mocno pozostał w mojej pamięci.

Czego możemy się spodziewać po Tobie w przyszłości? Czym chciałbyś zaskoczyć Twoich fanów?

Mam nadzieję, że najbliższy rok będzie bardzo decydujący. Plany są, cele są, praca jest , więc nic tylko pogłębiać swoje możliwości i brnąć do przodu dążąc do założonego celu!

  

Na sam koniec chciałbym, abyś odpowiedział na kilka krótkich pytań :

Jakie jest Twoje ulubione słowo? Muzyka

Jakiego słowa nie lubisz? Problem

Co Cię nakręca? Każdy dzień i plany

Ulubione przekleństwo? Kurwa 😉

Twój ulubiony dźwięk? A

Jakiego dźwięku nie lubisz? Cis

Jaki inny zawód mógłbyś wykonywać oprócz obecnego? Lekarz

Jakiego zawodu nie chciałbyś nigdy wykonywać? Obsługa klienta

Jeśli niebo istnieje, co chciałbyś usłyszeć po przekroczeniu bram raju? Tu jest Twoje miejsce…

Gdyby muzyka była człowiekiem – jakby wyglądała?  Jak skomplikowana postura w różnych kolorach

Utwór, który zmienił Twoje życie? Raczej nie ma takiego 🙂

Jaka piosenka zawsze poprawia Ci humor? Konkretnej nie ma, ale na poprawę humoru lubię słuchać lounge/chillout

Z którym artystą chciałbyś stworzyć duet? Don DIablo

Czy jesteś muzykoholikiem? Stanowczo TAK!


Zajrzyj po więcej : 

Chris Memo  na Facebooku


Podziel się swoją opinią ;)