[WYWIAD] „Naszym podstawowym celem jest stały artystyczny rozwój.” -CHØCØLATE dla Muzykoholików

CHØCØLATE to czteroosobowy zespół, który tworzą Victor Wisniowski, Piotr Cholewiński, Marcin Pałka i Krzysztof Wejman.


Ich muzyka to mocne elektroniczne brzmienie połączone dużą dawką syntezatorów. 

Waszą twórczość jest połączeniem indie rocka z muzyką elektroniczną z  dużą dawką popularnego w latach 80 – syntezatora. Jakie są wasze muzyczne źródła inspiracji ? Jakich twórców/ zespoły szczególnie cenicie ?

CHØCØLATE było projektem indie-rockowym tylko przez dwa pierwsze miesiące działalności. Aktualna twórczość w zasadzie wyłączyła czynnik rockowy z naszych utworów, co potwierdza ostatnia EP-ka. Jest za to ogrom elektroniki. Podczas aktualnej trasy koncertowej gramy 1.5-godzinne koncerty z autorskim materiałem, których cel jest tylko jeden – taniec i dużo energii. Nie boimy się korzystać z komputerów oraz syntezatorów, zrezygnowaliśmy nawet z żywej perkusji. Nasze inspiracje są dość zróżnicowane, każdy z nas czerpie je z czegoś innego: Victor stawia na zagraniczną muzykę klubową, Choli ostatnio słucha bardzo dużo niemieckiej sceny elektronicznej, Marcin dużo inspiracji pobiera z retro-wave oraz polskich projektów elektronicznych (m.in. Kamp, Bass Astral x Igo), Krzysiek za to wplata do naszej muzyki dużo elementów trapu oraz hip-hopu (zarówno polskiego, jak również zagranicznego)


Pod koniec listopada ukazała się wasza EPka. Czy planujecie nagrać album  długogrający w podobnym mocnym elektronicznym klimacie ?

Naszym podstawowym celem jest stały artystyczny rozwój. Zapewne już nigdy nie cofniemy się do czasów pierwszych nagrań takich jak “Addicted to Your Lies“ czy  “Business Plans“. W październiku i listopadzie bardzo dużo pracowaliśmy nad nowymi utworami. Są jeszcze bardziej elektroniczne oraz jeszcze bardziej taneczne niż najnowsza EP-ka. Mamy głęboką nadzieję, że wszystkim naszym słuchaczom spodoba się obrany kierunek, co w efekcie zmobilizuje nas do wydania długogrającego albumu – na ten moment mamy już wystarczająco dużo materiału, by to zrobić.


Czy macie w planach kolejny teledysk ?

Oczywiście, jest to w pewnym sensie ogromny fragment naszej twórczości i spełnienia artystycznych wizji. Zawsze bardzo dużą uwagę zwracamy na każdy element klipu, niezależnie czy opracowujemy je sami czy z pomocą osób trzecich (nad nowym teledyskiem pracował Przemysław Gomula, za co mu bardzo dziękujemy). Będziemy stale pracować nad poprawą jakości przyszłych klipów, zarówno w aspekcie realizacyjnym, jak również fabularnym.

Wolicie pracę  nad muzyką w studio nagraniowym czy koncertowanie ?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Kochamy koncertować, obcować z ludźmi, dawać im radość oraz najwyższy poziom rozrywki, jaki możemy zaoferować z naszej strony, to nas bardzo napędza. Poza tym jest to też nasze źródło zarobku. W studio nagraniowym w zasadzie zjawiamy się tylko w momencie zatwierdzenia materiału oraz opracowania go w bardziej sterylnych warunkach niż własne komputery i projekty z Abletona. Jednak taka praca jest również bardzo satysfakcjonująca – każda sesja nagraniowa to dla nas ogromna dawka doświadczenia.


Co wam daje więcej siły i energii twórczej?  

Przede wszystkim fakt, że ludziom podoba się nasza muzyka. Zwiedziliśmy już spory kawałek Polski, z każdego miejsca przywozimy pochlebne opinie. Dodatkowo, po wydaniu ostatniego materiału bardzo dużo portali muzycznych doceniało album w recenzjach. To nas bardzo napędza i motywuje. Komfort mentalny i poczucie dobrze wykonanej pracy to podstawa do dalszego działania.


Jakie macie koncertowe plany na najbliższe miesiące ? Szykują się tylko klubowe koncerty czy może będzie okazja zobaczyć was na jakimś festiwalu ?

Aktualnie do końca kwietnia skupimy się na koncertach klubowych promujących wydawnictwo „¥E$”. Nie możemy zdradzić natomiast nic więcej odnośnie festiwalowych koncertów – informacje stale będą pojawiać się na naszym Facebooku oraz Instagramie.


Najbliższy koncert zespołu CHØCØLATE odbędzie się w najbliższy piątek 18.01. 2019 w warszawskiej Klubokawiarni Towarzyskiej.

Więcej informacji o wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/219271295623355/


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/chocolatebandofficial/

Instagram: https://www.instagram.com/chocolateofficial__/

YouTube:  https://www.youtube.com/channel/UC2sAt2cJFqh7i-IcoCsvjNA

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.