Krótko i na temat z… CUKIER

Kiedy masz problemy ze słodyczami… poddaj się mu! Nasz portal CUKIER dawkuje sobie bez ograniczeń!

Całkiem niedawno w przypływie twórczych mocy wydali nową EP-kę. “Kędzierzyn-Koźle” bo tak ją nazwali, promowany jest przez singiel “1,03zł”. Krótko i na temat, bo świat biegnie do przodu!

Zapraszamy do lektury!

Karolina Filarczyk

CUKIER

Zakłady azotowe, bazar Manhatan, małe osiedla komunistyczne… z czym Wam się to kojarzy?
Oczywiście takie miejsca kojarzą mi się z dzieciństwem. Załapałem się na erę sprzed internetu i bardzo sobie to chwalę. Nie wyobrażam siebie dzieciństwa jako czasu spędzonego w domu. Do domu przychodziło się jeść i spać. Życie toczyło się w przestrzeniach, których teraz czasem bardzo mi brakuje.

„Kędzierzyn – Koźle” to projekt, w którym dajecie upust swoim wspomnieniom z lat „szczenięcych”. Specyficzna forma przepracowania traum z dzieciństwa, czy raczej sentymentalny powrót to przeszłości? 
Zdecydowanie sentyment. To materiał lżejszy niż C.K Anderson. Kędzierzyn-Koźle to dobry czas. I ten, który opisywaliśmy i ten, który mamy, teraz kiedy pisaliśmy ten materiał.

Singlem promującym EP-kę jest utwór „1,03 zł”. Kwota do rymu, ze specjalnym przekazem, czy komunikat podprogowy, który zrozumieją tylko wasze roczniki ?
To tylko zabawa słowem. Nie szukaliśmy okazji do podprogowych przekazów na tej EPce. Emocje i czasy, które są tu opisane, są spontaniczne i proste.

Do singla powstał teledysk, kręcony w szkole… Jakie to uczucie wrócić po latach do szkolnych klimatów?
Super-melancholijne. Cała epka to taki back to school. Sentymentalna wycieczka do czasów sprzed internetu (tak tak, jesteśmy już starzy, choć nie wyglądamy) 😉

 Z hip-hopem, to ja jestem mocno nie po drodze, ale te bity, to i ja znam ? Lata 90′ od razu uderzyły mnie w głowę. Przyszła moda na retro ?,  czy podeszliście do tematu czysto pedagogicznie, by młodzież poznała najlepsze z najlepszych?
Nie. Wychowaliśmy się na takich bitach. Pierwszą kasetę hiphopową (kaliber 44 -3:44) kupiła mi (Amkowi) babcia na bazarze „Manhatan” w Kędzierzynie-Koźlu. Więc to taki back to the past.

Podziel się swoją opinią ;)