“Praca z Panem Romualdem była dla mnie zaszczytem” – Mariusz Wawrzyńczyk u Muzykoholików

Mariusz Wawrzyńczyk wydał singiel autorstwa Romualda Lipki. Jest to zapowiedź jego drugiej płyty.

Zapraszamy do lektury naszej rozmowy z Mariuszem Wawrzyńczykiem. Porozmawialiśmy nie tylko o singlu, ale również o zbliżającym się albumie.


Jagoda Dobrzyńska

Mariusz Wawrzyńczyk

Odbyła się premiera Twojego najnowszego singla. Możesz trochę opowiedzieć o tym utworze?

Piosenka nosi tytuł „Czas”. To niepublikowany nigdy wcześniej utwór, skomponowany specjalnie dla mnie i pod moje warunki wokalne. Pan Romuald był genialnym artystą, niezwykle wszechstronnym i różnorodnym. Znakomity muzyk i człowiek.

Dokładnie.

Zresztą, był autorem najbardziej popularnych piosenek polskiej muzyki rozrywkowej. Między innymi; „Takie Tango Budki Suflera, „Aleja gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej, „Nic nie może przecież wiecznie trwać”, Anny Jantar, „Dmuchawce, latawce, wiatr” Urszuli czy „Wszystko czego dziś chcę” Izabeli Trojanowskiej.

Aż tu nagle przyszedł moment na “Czas“…

Czas” to pop-rockowa propozycja muzyczna, która w warstwie tekstowej porusza temat przemijana. Żyjemy na świecie, ale w pewnym momencie umieramy. Ważne jest to by żyć chwilą i pamiętać, że każdy dzień już się może więcej nie powtórzyć, dlatego też  chwytajmy dzień i czerpmy z życia pełnymi garściami. Pamiętajmy także o jednym – pomimo że naszego bliskiego nie ma już z nami na ziemi, to zawsze pozostają wspomnienia i je kultywujmy oraz przypominajmy.

Póki co mamy tak zwane “lyric video” – czy to oznacza, że w przyszłości pojawi się również teledysk?

Nie planuję wydania wideoklipu. Lyric video zostało stworzone przez wspaniałą Anastaseeyaa Volynska. Nie jest to zwykłe dołożenie do zdjęcia, wyświetlającego się tekstu, lecz piękna ruchoma grafika i animacja. Myślę, że jest to dość oryginalny i ciekawy pomysł. Zobaczcie i sami oceńcie. Nie mogę doczekać się Waszej opinii, komentujcie, udostępniajcie i dzielcie się swoimi wrażeniami z lyric video do piosenki „Czas”. 

Powróćmy do Pana Lipko. Czy była mowa o kontynuacji pracy? A może singiel ten był właśnie jednorazową przygodą?

Praca z Panem Romualdem była dla mnie zaszczytem, spełnieniem moich artystycznych marzeń. Niestety – nie zdążyliśmy stworzyć kolejnego utworu. Pan Romuald bardzo szybko zachorował. Pisaliśmy tylko ze sobą SMS-y. Mam je do dzisiaj. Cudowny człowiek. Bardzo żałuje, że nie ma Pana Roma już z nami. 

A jak w ogóle doszło do tej współpracy?

Wiąże się z tym ciekawa historia. Poznaliśmy się lata temu, a mianowicie w 2009 roku, podczas mojego udziału w programie „Szansa na sukces” poświęconemu zespołowi Budki Suflera. Od razu przypadliśmy sobie do gustu. Ciekawe, zakulisowe rozmowy, miła atmosfera, uśmiech oraz pozytywne emocje – tak zapamiętałem te spotkanie. Po zawieszeniu działalności Budki, odezwałem się do Pan Lipko z propozycją współpracy. Od razu nawiązała się między nami nić porozumienia. Piosenka przeleżała w mojej  „szufladzie” kilka lat, aż do teraz! Możecie być pewni, że będzie dla Was zaskoczeniem, zarówno dla moich sympatyków – jak i fanów twórczości Romualda Lipko.

Czas” to zapowiedź Twojej drugiej płyty.

Od roku jestem w trakcie intensywnej pracy nad nowymi piosenkami. Mimo pandemii, bardzo mocno pracuję w studiu nagraniowym. Materiał nagrywam wspólnie z Kamilem Roloffem z „Narocz Studio” w Warszawie. Na sama myśl publikacji nowych utworów czuję motyki w brzuchu i gęsią skórkę. Jedyne co mogę Wam zdradzić to to, że znajdzie się na niej piosenka „Chcę Ci powiedzieć“, która została opublikowana w samym środku epidemii, a mianowicie w czerwcu. W teledysku wystąpiła plejada  polskich artystów i postaci z polskiego show-biznesu, m.in. Urszula DudziakAgata MłynarskaMajka JeżowskaDagmara z „Królowych życia”Qczaj czy Marta Manowska. Osoby te są dla mnie autorytetami, wzorami i po prostu dobrymi ludźmi. Przyjaźnimy się i wspieramy nawzajem. 

Debiutancki krążek miał swoją premierę już trzy lata temu. Czy znana jest data premiery drugiego albumu?

Jeszcze nie jest znana dokładna data premiery mojej drugiej płyty. Planuję ją jednak wydać na jesień 2021 r. Nie mogę doczekać się jak usłyszycie moje nowe piosenki, myślę, że nie spodziewacie się po mnie takich brzmień i tekstów piosenek.

One Comment

  1. fanka

    :*

Podziel się swoją opinią ;)