[RELACJA] Internal Quiet kończy jesienną trasę koncertową w Radio Łódź

Zapraszamy na obejrzenie krótkiej fotorelacji z koncertu zespołu Internal Quiet. Impreza była finałem intensywnej jesiennej trasy pt. “When The Rain Comes Down”, promującej album pod tym samym tytułem.


Trzydzieści miast – trzydzieści koncertów, a zakończenie w łódzkim w studiu im. Henryka Debicha w Radio Łódź. Zespół z Aleksandrowa Łódzkiego zafundował sobie bardzo intensywną II połowę roku. Od 1 września jeździli ze swoim materiałem po całej Polsce. Zagrali m.in.  w Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie, czy Wrocławiu.

Łódzki koncert, bardzo kameralny, wręcz intymny – dla przyjaciół i największych fanów zespołu nie odznaczał wcale ciszy i spokoju. Chłopaki z IQ mimo widocznego zmęczenia dali z siebie wszystko. Moc i energia przepełniały łódzką scenę koncertową po brzegi. Nie było osoby na sali, która nie dałaby się ponieść tej atmosferze.

Pod koniec przyszedł czas na podziękowania i małe podsumowane tego, co zdarzyło się do tej pory. Po koncercie natomiast nie obyło się bez autografów, wspólnych zdjęć i chwili na rozmowę.

Wśród członków zespołu znajdują się m.in. Sławek Papis – jeden z sędziów na New York Festiwal i Paweł Lachowicz – ambasador marki Czarcie Kopyto.INTERNAL QUIET  prezentuje intrygującą muzykę z pogranicza hard rocka, klasycznego heavy metalu, melodic hard rock/AOR z domieszką rocka progresywnego o gęstym brzmieniu gitar i sekcji rytmicznej wspartych nietuzinkowym wokalem. Grupa czerpie inspiracje i energię z amerykańskiej i europejskiej sceny hard’n’heavy, NWOBHM i progressive power spod znaku Stratovarius, Queensryche, Crimson Glory, Saxon, Iron Maiden, Judas Priest, Pretty Maids z z jednoczesnym naciskiem na zachowanie dojrzałości i oryginalności własnych pomysłów muzyczno-aranżacyjnych.

Podczas koncertu w Łodzi zespół zaprezentował oprócz standardowej setlisty, także kilka  nowych utworów, niegranych do tej pory. Czy powstanie kolejna płyta? Tego dowiemy się zapewne niebawem…

INTERNAL QUIET 2018 podczas koncertów występowali w składzie:

Sławomir Papis – gitary
Dominik Kalisz – gitary
Mateusz Stołowski – bas, wokal
Paweł Lachowicz – perkusja
Maciej ‘Rocker’ Wróblewski – wokal

fot. Karolina FilarczykInernal Quiet w sieci:

Oficjalna strona

Facebook

You Tube


Zobacz także:

[WYWIAD] „…właśnie w ten sposób czujemy muzykę, a że klasyfikuje się ją właśnie w ten sposób, niech to się nazywa Heavy Metal, cóż.” – rozmowa z Internal Quiet
[WYWIAD] „Perkusja jest motorem kapeli, który napędza tą całą wojenną machinę” – rozmowa z Pawłem Lachowiczem (Internal Quiet)

Podziel się swoją opinią ;)