T.LOVE ujawnia szczegóły nadchodzącego albumu „Hau! Hau!”

Hau Hau

„Hau! Hau!” to najnowszy i zarazem najbardziej wyszczekany album w dyskografii T.LOVE. Wyszczekany w podwójnym znaczeniu. Szacowny 40-latek szczeka więc głośno, konkretnie i na temat, zwłaszcza, że ma się czym chwalić bo na jubileuszowym torcie ma aż dwie wisienki!

W 2022 roku przypada 40-tka działalności zespołu T.LOVE jak również 30-tka albumu „King”, nagranego w kultowym składzie z Jankiem Benedekiem, kompozytorem wszystkich utworów z tej płyty, która jest uważana za najlepszy rockowy krążek lat 90.

Z tej okazji lider Muniek Staszczyk nie mógł nie reaktywować (po 6 latach zawieszenia) tej ferajny indywidualności. I tak w historycznym składzie: Muniek Staszczyk (wokale, teksty), Janek Benedek (gitary, kompozycje, produkcja muzyczna), Jacek Perkowski (gitary), Paweł Nazimek (bas) i Sidney Polak (perkusja) usłyszymy ich na płycie „Hau! Hau!”

Nowy materiał to 10 utworów z impresjami Muńka powstałymi do kompozycji Janka, ze społeczno-politycznym drugim dnem, ale przede wszystkim z pro-ludzkim przesłaniem. Album otwiera utwór „Ja Ciebie kocham”, który zapewne zna każdy fan bandu. Muniek & T.LOVE się nie zmieniają, jedynie poddają muzycznemu, nieco nowocześniejszemu podrasowaniu, co wychodzi im tylko podwójnie na dobre – wierni fani mają co lubią, nowi coś znanego we współczesnym wydaniu. Nic dziwnego, że na koncerty grupy przychodzą już nie dwa a trzy pokolenia miłośników T.LOVE. A trasa „Hau, hau” startuje już w maju.

„Soundtrack naszych czasów, w rytmie miejsko-rockowej motoryki, z ciekawostkami w rodzaju mandoliny, saxofonu czy harmonijki ustnej, nie unikający także modernistycznej elektroniki” – Janek Benedek (gitary, kompozycje, produkcja muzyczna).

Płytę promują dwa single „Pochodnia” oraz „Ponura żniwiarka”. Album ujrzy światło dzienne 22 kwietnia 2022 roku. Krążek można już zamawiać w internetowym sklepie EMPIK.

Gościnnie na płycie pojawili się Kasia Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni, Sokół, oraz Andrzej Smolik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.