Prawdziwa Ruda (Magda Męcik) w rozmowie o muzyce i debiutanckim singlu

Prawdziwa, nieszablonowa i pełna młodzieńczego zapału – taka jest Magdalena Męcik, która od kilku dni podbija serca słuchaczy swoim debiutanckim singlem pt. Szklana Kula, zyskując jednocześnie uznanie branży muzycznej. Portale szeroko rozpisują się o jej sukcesie.

W dzisiejszych czasach, kiedy scena muzyczna jest przepełniona artystami o chwilowych i powierzchownych osiągnięciach, Prawdziwa Ruda wyróżnia się nie tylko swoim oryginalnym stylem, ale także niezwykłą autentycznością. Urodzona artystka emanuje pewnością siebie i chłodem rockowej duszy. Jej pierwszy singiel stanowi podróż przez emocje, które trudno zawrzeć w zwykłych słowach. Piosenka Szklana Kula jest osobistym wyznaniem, a tekst niesie ze sobą głęboki sens i uniwersalne przesłanie. To świadectwo prawdziwej artystycznej dojrzałości; odważne stawienie czoła życiowym wyzwaniom i zarażanie słuchaczy swoim pozytywnym nastawieniem do świata.

Bezpretensjonalna prostota i szczerość w podejściu do muzyki połączone z mocnym rockowym brzmieniem sprawiają, że debitancki singiel to gratka dla fanów różnorodnych gatunków muzycznych.

Prawdziwa Ruda (Magdalena Męcik) – 26-letnia wokalistka z Myszkowa. Rozwija swój talent wokalny od najmłodszych lat. Przygodę z muzyką rozpoczęła już w szkole podstawowej, gdzie kształtowała umiejętności wokalne w chórze szkolnym. Jako nastolatka uczęszczała na zajęcia wokalne w Studio Piosenki w MDK Myszków pod okiem p. Tomasza Motylewskiego. Na swoim koncie Prawdziwa Ruda posiada także liczne występy tj. Dni Myszkowa czy też podczas Finału WOŚP. Uczestniczka wielu przeglądów i konkursów muzycznych. Zwyciężczyni Powiatowego Festiwalu Muzycznego im. Henryka Gmitra Nasz Talent. Na swoim kanale na YouTube umieszcza covery znanych polskich utworów. Od 2021 r. uczestniczka Studio Piosenki Metro w Częstochowie, gdzie szlifuje swój talent wokalny pod okiem p. Zofii Szpikowskiej. Od kilku miesięcy wokalistka współpracuje z Robertem Madziarzem Sound Travel Studio, gdzie między innymi powstają covery i autorskie utwory wokalistki. W roku 2023 stworzyła swoj pierwszy singiel Szklana kula (sł. A. Kuchnia-Wołosiewicz, M. Męcik / muzyka, mix i mastering R. Madziarz Sound Travel Studio), którego premiera niedawno miała miejsce.

Kiedy zaczęłaś śpiewać?

Moja przygoda z muzyką rozpoczęła się dość wcześnie, bo już w szkole podstawowej. Pamiętam, gdy podczas przesłuchań do chóru szkolnego, Pani nauczycielka zwróciła na mnie szczególną uwagę i to właśnie wówczas dowiedziałam się, że potrafię śpiewać.

Jaką rolę w Twoim życiu pełni Studio Piosenki Metro w Częstochowie?

Studio Piosenki Metro w Częstochowie to drużyna. Odgrywa bardzo ważna rolę w moim życiu. Poznałam tam wspaniałych przyjaciół, którzy kochają śpiewać tak samo jak ja Zdobyłam też mnóstwo wiedzy i doświadczenia, jeśli chodzi o śpiew i grę aktorską. Mogę śmiało powiedzieć, że spełniam tam swoje małe i duże marzenia. Uczymy się pod okiem p. Zofii Szpikowskiej, która nas wspiera i przekazuje ogrom wiedzy o muzyce, a także cenne rady. Jest dla mnie wielkim autorytetem.

Jaki gatunek muzyczny jest Ci szczególnie bliski; co śpiewasz najchętniej?

Staram się nie ograniczać do jednego; lubię wyzwania i chętnie próbuję swoich sił w różnych gatunkach. Chociaż nie da się ukryć, że na dnie serca rozbrzmiewa dobry rock.

Kilka dni temu miała miejsce premiera Twojego debiutanckiego singla pt. Szklana Kula. Czy utwór jest zapowiedzią całego albumu?

Tak,  oczywiście. Mam w planach nagrać płytę. Mam nadzieję, że uda mi się to zrealizować.

Producentem piosenki jest Robert Madziarz, znany kompozytor i producent, który z powodzeniem wprowadza do na rynek muzyczny młode talenty. Jak przebiegała Wasza współpraca?

Z mojego punktu widzenia bardzo dobrze. Świetnie mi się pracuje z Robertem. To bardzo uzdolniony człowiek z głową pełną pomysłów, a co najważniejsze wyrozumiały i cierpliwy, bo nie tak łatwo jest mnie okiełznać, a jemu się to udało.  (uśmiech)

Choć Szklana Kula to utwór debiutancki, Ty jesteś już doświadczoną Artystką, która wystąpiła na niejednej scenie. 

Bardzo dziękuję za miłe słowa, jednak cały czas się uczę i zbieram cenne doświadczenia, aby w przyszłości być coraz lepsza w tym, co robię.

Gdzie można posłuchać Cię na żywo, a także zapoznać się z coverami, których kilka wypuściłaś niedawno w świat?

Najczęściej podczas koncertów organizowanych przez Studio Piosenki Metro w Częstochowie, a jeśli chodzi o social media, zapraszam na mój kanał na YouTube:  Prawdziwa Ruda – tam znajdują się wszystkie covery a także autorskie utwory.

Skąd wziął się Twój pseudonim artystyczny, czy Prawdziwa Ruda?

Jestem bardzo szczerą osobą. Czasem, niestety aż za bardzo, cenie sobie również te cechę w ludziach –  wtedy dla mnie są „prawdziwi” i  stąd Prawdziwa, a że mój naturalny kolor włosów to rudy to już wiadomo Prawdziwa Ruda. (śmiech)

Jakie są Twoje plany i marzenia?

Mówią, że marzeń się nie zdradza, gdyż podobno się nie spełniają, więc zostanę przy tej myśli, a po cichu będę pracować po to, żeby kiedyś świat o nich usłyszał, gdy już się spełnią. (uśmiech)

Magdo, dziękuję za rozmowę i oczywiścię, życzę Ci, aby się spełniły.

autor: Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz

Podziel się swoją opinią ;)